Lucius İncelemesi

Şeytanın oğlu olup, isminden söz ettirecek cinayetlere imza atmak ister misiniz ? Lucius, Sherlock Holmes timsali, planlarla ve şeytanın yardımıyla etrafınızdaki insanları öldürdüğünüz bir gerilim oyunu. Yalnız ilk başta söyleyeyim detayları farketmeniz bu oyun için çok önemli.

Oyunun Türü !

Aslında Lucius, korku oyunu kategorisinde olmasına rağmen, incelememize göre tam bir gerilim ve gizem oyunu. Korkutucu olan tek yanı, müzikleri. Oyunun müzikleri, ilgi çeker derecede ürkütücü. Oyun içerinde, birbirinden farklı ve cani şekillerde insanları öldürüyorsunuz. Yani aslında sizi etkileyen hiç bir durum yok. Tabiki de birini öldürmek üzereyken yakalanma dışında. He bide söylemek gerek, şeytan abimiz her öldürüceğimiz kişi öncesi, bize bişeyler öğretip, tüyolar veriyor.

lucius

Oyuna Giriş !

Karakterimiz Lucius’a 6 yaşında, şeytan tarafından özel güçler verilerek, şeytanın isteğiyle etrafında insanları öldürülmesi isteniyor. Sizde bu cinayetleri, sanki doğal bir ölümmüş gibi gösterek yapmak zorundasınız. Bu nedenden dolayı ne kadar özel gücünüzde olsa(nesneleri hareket ettirme vb.) cinayetleri planlı bir şekilde yapmalsınız. Başlangıçta işlediğiniz cinayetlerle beraber, dedektifler eve musallat oluyorlar. Her cinayeti doğal ölümmüş gibi gösterebiliriz ama ölümler arttıkça bu kadar da tesadüf olmazı düşünmüş olsalar gerek.

Oynanış Yapısı ve Hikayesel Anlatımı !

Oynanış yapısı gayet basit ve anlaşılır. Yön tuşları ve mouse ile her şeyi yapabiliyorsunuz. Hikayesel anlatımına gelecek olursak, sürükleyici bir yapısı olduğunu söylemek mümkün. Acaba sıradaki hedefimiz kim? Bizi hangi gizemler bekliyor? diye kendi kendinize sormanız kesin. Merdivenden hedefe çıkıyormuşcasına, olaylar ard arda ilerliyor ve birbiriyle bağlantılı bir yapıda. Şeytanın neden bizi seçtiğini ve neden insanları öldürdüğümüzü oyunda ilerledikçe anlıyoruz.
Teknik İnceleme !

Oyunun kendi içeriğine göre, gayet ideal bir teknik yapısı var. Görüntü kalitesi, ortalama bir bilgisayar tarafından desteklenebilir boyutta. Oynarken gözümüze bir tane bile bug yada başka bir hata takılmadı. Grafiksel ve ses olarak, güzel bir yapım diyebiliriz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE