Lords Of The Fallen İncelemesi

Lords Of The Fallen

Lords Of The Fallen, 2014 yılının Ekim ayında Alman geliştirici Deck13 Interactive, Polonyalı geliştirici CI Games ve yayınlayıcısı Bandai Namco Games olarak PS4, Xbox One ve Microsoft Windows oyunlarıyla piyasaya sunulan, bir aksiyon/RPG oyunudur. Muhteşem görsele ve devasa, büyüleyici yerlere sahip bir dünyada savaşmak ister misiniz? Şimdi oyunun incelemesine geçelim.

LORDS OF THE FALLEN GENEL BAKIŞ

Dark Souls, oyununu oynayan arkadaşların yabancılık çekmeyeceği bir oyun olduğunu fikrindeyiz. Oyun, fazlada ağır eleştiriye kaçmadan söylemek isterim bunu, Dark Souls‘un bir kopyası gibi. Başlangıçta karakterimiz Harkyn, hapiste mahkum olarak gösteriliyor. Dünyaya yapılan bir saldırı sonrası Harkyn kendini affettirebilmesi için serbest bırakılıyor. Daha sonra karakterimiz savaşarak hikayesini ilerletiyor. Karşısına normal yaratıklar ve bosslar çıkıyor, hepsini birer birer devirerek yoluna devam ediyor. Ancak hikayesel anlatımda eksikler olduğunu söylemek fazlasıyla mümkün. Başlangıçta bize, anlayabileceğimiz bir giriş veren oyun; ortasında ve sonunda kendini mükemmel yada iyi bir şeye hazırlamış diyemeyiz. Yani hikayesel olarak çok bişey beklememenizi öneririm.

lords-of-the-fallenBAŞLANGIÇ

Karakterimizin yaratım sürecinde, karakterimizin görünüşünü değiştiremiyoruz. Bu kısımda yapabileceklerimiz, sınıf ve büyü kategorisini seçebilmektir. Warrior, Assassin ve Cleric olmak üzere üç sınıf mevcut. Bu sınıflarla uyumlu, üç tane de büyü kategorisi vardır. Başlangıçta seçtiğiniz, sınıf ve büyüyle ilerlemek zorundasınız. O yüzden bu seçimde dikkatli ve size en yakın olanı seçmekte fayda var. Farklı sınıfların kıyafetlerini ve eşyalarını giyebilirsiniz ancak işe yaramadığını farkedeceksiniz.

LOOT SİSTEMİ

Oyunda öldürdüğünü canavalardan, etraftaki kırılabilir çeşitli objelerden ve sandıklardan loot yapabilme imkanınız var. Bahsettiğimiz bu yerlerden; silahlar, armorlar ve diğer kutular için anahtarlar çıkabiliyor. Oyunun içinde, satın alma ve satma işlemi yapabileceğiniz bir yer yok. Bu yüzden lootladığınız eşyalar, bir süre sonra işinize yaramaz hale geldiği için; Envanteriniz bir çöplüğe dönülüyor.

lords-of-the-fallen

OYNANIŞ YAPISI

Dark Soul kadar zor bir oynanış yapısı olduğunu söylemek mümkün. Tamamen sabır ve akıl işi bir savaş sistemi olduğunu söylemek mümkün. Rakibiniz saldırdığında kaçmayı bekleyeceksiniz ve zayıf anında ona saldıracaksınız. Yoksa normal haritada yürürken gördüğünüz o canavarlar bile sizi 2 3 vuruşla öldürebiliyor. Tabiki sizde onları. Bosslara geldiğimizde, öncelikle bossların atak yapmalarını bekleyip; onların saldırı çeşitlerini öğrenmeliyiz. Boss gördüğünüzde koşa koşa, durumu anlayamadan vurmanızı tavsiye etmiyoruz. Yoksa en son save yerinden tekrar başlayabilirsiniz 🙂 Yaralandığınızda pot içme hakkınız var. Can potu, oyunun yapısına eklenmiş biçimde karşımızda. Oyunun haritasında belirli save yerleri mevcut, bu yerlerde oyununuzu saveleyerek ilerlemeniz daha mantıklı olacaktır. Öldüğünüz takdirde, en son savelediğiniz yerde doğuyorsunuz ve canavarlarda tekrardan doğuyor. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta olduğunu söylemek gerekir. Görev kısmına gelecek olursak; Kaslo, isimli arkadaşımızı bize verilen görevle önce bulmaya çalışıyoruz ve bulduğumuzda da Kaslo bizi yönlendiriyor. Yani görevlerimizi o belirliyor diyebiliriz.

TEKNİK İNCELEME

Devasa ve başarılı mekanlara, mükemmel bir görsele sahip oyun olduğunu en başta söylemek isterim. Fazlasıyla başarılı bir fantastik dünya yaratılmış. Ancak oyunun kendini tekrar etmesi gibi bir durum söz konusu, oyunda ne kadar ilerlerseniz; Hep aynı düşmanları öldürüyormuş hissine kapılabilirsiniz. Hikayesel olarakta, sürekli bir canavar yada boss öldürdüğünüz için neden bunları yapıyorum ben? diye kendinize bir müddet sonra sorabilirsiniz. Anladığım kadarıyla, mekanlar, canavarlar ve bossların saldırı yapısı; tekrar taşıyan bir yapıda. Yani bu görsel şölen sizi bir süre sıkabilir. Oyunun müzikleri hakkında bir şey söylemem gerekirse, gayet başarılı ve dikkat çekici olduklarını söylemek mümkün. Bana göre Dark Souls‘un bir başka ürünü gibi gözüken Lords Of The Fallen yine de birçok yanıyla kendini göstermeyi başarmıştır. Piyasadaki oyunlarla karşılaştırırsak, İYİ denilebilecek seviyede bir oyun diyebilirim.

Beğendiysen Oyla ! :)

1 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE