Liderlervadisi, Yatırımcılarla Girişimcileri Buluşturuyor

Gelecek vadeden ve yaratıcı projeleri, yatırımcılarla buluşturmayı kendine amaç edinmiş ‘’Liderlervadisi.com’’, Keiretsu Forum İstanbul’la işbirliği yapma kararı aldı.

Dünyanın 3 kıtasından, 1400’ün üzerinde yatırımcısı bulunan ‘’Keiretsu Forum İstanbul (KFI)’’ un sahip olduğu fonlar, Türk girişimcilerin projeleriyle buluşma şansı yakalarken, KFI ile Liderlervadisi.com’da uzun soluklu bir işbirliğinin temelini atmış oldular.

Etkinlikler ve bilgi paylaşımı gibi konularda birbirlerini destekleyecek bu iki şirket, potansiyel yatırımcı ve yatırım yapılabilecek teknolojiler konusunda tecrübelerini birbirlerine aktaracaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Liderlervadisi.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Metin Uçucu, KFI sayesinde yeni finansal kaynaklara ulaşmanın daha kolay olacağını ve girişimcilerin önünü açmayı umduklarını belirtti. Melek yatırımcıların şu an için genel olarak Web Teknolojilerine yatırım yaptıklarını belirten Uçucu amaçlarının, akademisyenlerden, AR-GE çalışması yapanlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsamak olduğunu sözlerine ekledi.

Bu ortaklığın diğer tarafı olan Keiretsu Forum İstanbul’un Genel Müdürü Aslı Işınak Gözören bu işbirliğinin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtirken, Türk girişimcilere global bir oyuncu olma şansı yaratacaklarını söyledi. Girişimci – Yatırımcı ekosistemi içerisinde, liderlervadisi.com’la büyük bir iletişim köprüsü kuracaklarına inanan Gözören, Türkiye’deki inovasyon ve girişimcilik faaliyetlerini daha yakından görmek açışından büyük bir fırsat yakaladıklarını son olarak sözlerine ekledi.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE