League of Legends’ta Mağaza Görünümü yenilendi

League of Legends’ta 6.7 yamasından sonra mağaza güncellemesi geleceği söyleniyordu ve ben bunu unutmuştum. Bugün oyunu açtığımda bu mağazayla karşılaştım. Açıkçası önce çok şaşırdım fakat saniyeler geçtikçe incelemeye başladım ve oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Önceden solda olan kategoriler, şu an üst tarafa alınmış. İlk başta buna alışmamız birkaç gün sürecek ama gözüme daha güzel gözükmeye başladığını söyleyebilirim. Direkt dikkat çeken bir değişiklik ise, sağ üst tarafta kırmız bir şekilde “+RP” kısmının olması. Önceki mağazada RP satın alınması gereken kısım biraz arada kalıyordu sanki. Şimdiki hali ise, gözüme çarpan ilk şey olduğuna göre, gayet başarılı bir yenilik olmuş gibi görünüyor. RP alımlarını artırır mı bilemem ama ilk birkaç saniye hepimizin düşünmesini sağladığı da bir gerçek.

Bunların dışında, alamadığınız (yeterli IP ya da RP’nizin olmadığı) içerikler için kilit simgesi getirilmiş ve kırmızı bir şekilde gözüküyor. Bu da görsel açıdan oldukça başarılı bence. Fazlasıyla dikkat çekiyor ve IP-RP eksiğimin olduğunu hatırlatıyor. Bu da IP-RP alabilmek için daha çok uğraşmam gerektiğini düşündürüyor.

İlk bakışta göze çarpan bu yeniliklerin dışındaki küçük değişiklikler ise şu şekilde; başlıklarda “Şampiyonlar, Kostümler ve Paketler” kısımları aynen bırakılmış, sadece içeriğinin görselleri değiştirilmiş, daha büyük hale getirilmiş.

lol-magaza-1

Ayrıca bir “Oynanış” başlığı eklenmiş. Bunun içinde rünler ve takviyeler mevcut. İlk etapta gözüm direkt rünleri aradı ama bu şekilde bir başlık altında kullanmak, daha toplu ve düzenli durmasını sağlamış. Önce garip gelse de benim gözüm alıştı sanırım buna.

lol-magaza-2

“Aksesuarlar” başlığı da eklenmiş. Bunun içinde ise Hextech sandık ve anahtarları, totem görünümleri ve sihirdar simgeleri var.

lol-magaza-3

Mağazamızdaki değişlikler kısaca bu şekilde. Ben buna alışabilmek için hala kurcaladığımı itiraf etmeliyim. Siz de kolayca alışıp, benim gibi sevebilecek misiniz bu yeni tasarımı, fazlasıyla merak ediyorum.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE