League of Legends’ta 6.10 Yaması yayınlandı

6.9 yamasında çok büyük değişikliklerin olduğu League of Legends’ta, sezon ortası güncellemelerinden sonraki bu yamada, büyücü metasının dengelemeleri yapıldı diyebiliriz.

Dengelemelere göz atmadan önce, beklenen yeni şampiyon Taliyah’ın, bu yamadan sonraki günlerde Vadi’de bizimle olacağını söyleyelim.

Şampiyonlardaki nerfler ise şu şekilde; Alistar’ın ultsinin hasar azaltması düşürüldü. Böylece erken seviyelerdeki durdurulamaz Alistar’dan kısa süre de olsa kurtulabileceğiz. Aurelion Sol’un W’sunun bekleme süresi artırıldı. Ultisinin hasarı azaltıldı. Fiddlesticks’in E’sinin sekme sayısı azaltıldı ve artık 5 saniye hareketsiz kaldığında korkuluğa dönüşüyor. Illaoi’nin W’sunun bekleme süresi azaltıldı.

Ve günlerdir dereceli sıralardaki yasaklama tercihlerinin değiştiğini gördüğümden beri söylendiğim nerf var sırada, tabii ki Malzahar, tabii ki o efsane kalkanı. Malzahar’ın kalkanının bekleme süresi artırıldı. Böylece en azından oyunun erken safhasında hasar alabileceği bir hale geldi diyebiliriz. Ben mi, tabii ki memnun değilim bundan ama bu nerfin geleceğinden de çok emindim. Zaten bu iki hafta boyunca fazla güçlüydü Malzahar’ım ya… Ama olsun, kombosu hala bizimle.

Malzahar kadar olmasa da son yamada güçlü olan bir başka şampiyon Zyra’nın ise pasifiyle ekilen tohumları artık daha çabuk ezilebiliyor. Henüz Zyra’da çarpıcı bir değişiklik yapmak istememiş Riot, umarım yapmazlar. Şu an support Zyra’nın hasarı o kadar yüksek ki…

Şampiyonlardaki bufflara bakacak olursak; Anivia’nın ultisinin menzili ve yarıçapı arttı. Mana bedeli azaltıldı. Cassiopeia’nın Q ve W’sunun menzili artırıldı. W’sunun bekleme süresi azaltıldı. Fizz’İn ultisinde ise Gevşek Zoka kaldırıldı. Artık ultisi arındırıldığında köpekbalığı hedeften ayrılmıyor. Jinx’in roketleri artık 1. seviyede daha hızlı ama saldırı hızına bağlı olarak daha az gelişiyor. Master Yi’nin W’sunun oranı ve E’sinin hasarı artırıldı. Nocturne’ün pasifine yetenek gücü oranı eklendi. Shyvana’nın W yeteneğine yetenek gücü oranı eklendi. Swain’in seviye başına canı artırıldı ve ultisi artık daha çok iyileştiriyor. Taric’in ultisinde ise bir değişiklik ancak görseli güçlendirildi. Ulti attığında artık daha net anlaşılıyor. Tryndamere’nin ultisi artık canını daha yüksek bir seviyede tutuyor. Artık bu değerin altındaysa %3 can yenilemiyor. Vel’Koz’un pasifinin ve ultisinin yetenek gücü oranları artırıldı. Vladimir’in ultisinin şampiyonlara karşı iyileştirmesi artırıldı.

Şampiyon dengelemelerinin yanı sıra bu yamada şampiyon görsel güncellemelerine Tristana’nın kostümleri üzerinden devam edilmiş.

Ayrıca orman diriliş sayaçları Mavi ve Kırmızı güçlendirmelerde küçültüldü, zira Ejder ve Baron kadar önemli gözüküyorlardı o kum saatlerine baktıkça.

Dağ Ejderi artık gerçek hasarı artırmıyor ve Okyanus Ejderi ise sadece çatışmadan çıkıldığında can ve mana yeniliyor.

Sihirdar büyüleri Bariyer ve Hayalet’in bekleme süresi azaltıldı. Bu, her yere istisnasız Bitkinlik kullanan benim bile Bariyer almama sebep olabilir. Ancak Sıçra yerine Hayalet tercih edilmesini sağlayabilir mi, ondan çok emin değilim açıkçası.

Bu yamada gelen önemli bir değişiklik ise şampiyon ustalıklarıyla ilgili. Artık şampiyonlarımız 6. Ve 7. seviyeye de ulaşabilecek. Bu da 5. seviyeye getirdiğimiz şampiyonumuzun kazandığı S notlarına bağlı olacak. Yani artık şampiyonu sadece fazla oynamış olmak değil, iyi oynamış olmak da ekstra ustalık kazandıracak.

lol-kostum

Ayrıca bu yamayla birlikte yeni kostümler de bizlerle olacak; Freljord’lu Taliyah, Süper Galaksi Fizz, Süper Galaksi Kindred ve Süper Galaksi Shyvana olarak duyuruldu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE