League of Legends’a Yeni Bir Şampiyon Geliyor

League of Legends'a Zoe isimli bir şampiyon katılıyor.

Riot Games, Zoe için kısa bir tanıtım videosu yayımladı. Videoda yeni karakterin her şeyini görebiliyoruz. Karakter oldukça eğlenceli ve neşeli gözüküyor; mesela Jinx’e benzetilebilir yanları var. Yetenek setleri açısından ise; maalesef kesin bilgimiz yok çünkü Riot Games, henüz yetenek setlerini paylaştığı videoları yayımlamadı. Yayımlanan videoda elbette ki karakterin yeteneklerini görebiliyoruz ancak hangisi pasifi hangisi ultisi ve yetenekleri nasıl kullanıyor gibi bilgiler elimizde yok.

League of Legends’in resmi YouTube kanalında paylaşılan şampiyon önizleme videosunda, Zoe için “Alacakaranlığın Sureti” tabirini kullanmışlar. Zoe’nin lakabından yola çıkarsak, Targon Dağı ile bir bağlantısı olabileceğini düşünüyoruz. Diana, Leona, Pantheon, Aurelion Sol ve Taric gibi… Zaten tanıtım videosunda da Zoe’nin Taric ve Aurelion Sol ile savaştığını görüyoruz. Tabii bu bağlantılar sadece tahmin ancak Alacakaranlığın Sureti’nin Dağın Sureti ve Targon’u çağrıştırıyor olması da bir gerçek.

Zoe’nin yetenek setlerine bakacak olursak; portallar ile ışınlanabildiğini görüyoruz. Ayrıca ağzındaki sakızını şişirerek ortaya çıkardığı balonunu da, oldukça uzak mesafelere gönderebiliyor. Örneğin orta koridordan, üst koridora kadar. Bu baloncuk ise, rakiplerin kısa bir süre uykuya dalmasını sağlıyor. Bu yeteneğiyle baskınları kolayca önleyebileceğini ya da kolayca baskın atabileceğini düşünüyoruz.

Zoe’nin en ilginç görünen yeteneği ise; rakibin kullandığı sihirdar büyülerini alıp kullanabiliyor olması. Mesela Zoey’in rakibi sıçra attığında, yere bir sıçra baloncuğu düşürüyor. Zoe de bu baloncuğu yerden alabilirse, sıçra büyüsü kullanabiliyor. Bunun sınırı var mı bilmiyoruz ancak iki ya üç kere kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Videoda göründüğü üzere, Zoe alt koridora gittiğinde, onun baloncuk büyüsünden kaçmak için Jinx önce sıçra sonra da arındır kullanıyor. Bu büyülerin baloncuklarının da yerde durduğu görülüyor. Yani Zoe, bunların arasından istediğini kullanabiliyor.

Saldırı büyüleri ise şöyle; bir tanesi iki aşamalı gibi görünüyor. Önce başka bir yere fırlattığı büyüsü, daha sonra düz bir hatta ilerleyerek rakibe çarpıyor. Bunun nasıl kullanıldığını merak ediyoruz. Ayrıca, Diana’nın kalkanına benzeyen bir yeteneği de var gibi gözüküyor ancak gördüğümüz üzere bu bir kalkan değil. Zoe’nin etrafında üç tane küre oluşuyor ve bu küreler Zoe’nin saldırılarını etkiliyor.

Yeni şampiyon hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Zoe’nin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE