League of Legends’a Sesli Konuşma Özelliği Geliyor

League of Legends'ta, oyuna birlikte girdiğiniz kişiler ile sesli konuşabileceksiniz.

Oyun dünyasında yedinci yılını geride bırakan League of Legends, yaptığı büyük değişiklikler ile konuşuluyor. Oyundaki  yeni rün sistemine ve değişen sihirdar seviyelerine henüz alışamamışken, Riot Games bir değişiklik daha yaparak, sesli konuşma özelliğini oyuna eklemeye hazırlanıyor.

Riot Games daha önce bir açıklama yaparak, oyuna asla sesli konuşma özelliği eklemek istemediğini belirtmişti. Ancak LoL’ün sekizinci senesine girdiğini düşünürsek, LoL’ün artık “eski oyun” sayılabileceğini söyleyebiliriz. Bu sebeple de geliştirici şirket, oyun ile ilgili radikal değişiklikler yapmak zorunda kalıyor. Sesli konuşma özelliğini de radikal bir değişiklik olarak görebiliriz.

Sesli konuşma özelliği duyuruldu ancak henüz PBE’ye eklenmedi. Duyurulan sesli konuşma özelliğinde ise şunlar dikkat çekiyor; sadece oyuna birlikte girebildiğiniz oyuncular ile konuşabileceksiniz, yani “pre”lerinizle. Oyuna birlikte girmek de kolaylaştırılmış. Oyuncuların kurduğu oyunlar, arkadaşlarımızın bulunduğu kısımda görünecek ve istersek herhangi bir odaya dahil olabileceğiz. Bu şekilde, oyuna o kişilerle birlikte girdiğimiz için, onlarla konuşabileceğiz. Konuşmada ise; herkesin ses seviyesini tek tek belirlemek ya da duymak istemediğimiz birini tamamen susturma şansımız olacak. Ayrıca maç sonu ekranındayken, istediğiniz oyuncuyu kolayca bir sonraki oyuna davet edebilmenizi sağlayan bir buton da oyuna eklenecek. Böylece tekrar oynamak istediğimiz birini önce arkadaş olarak eklemek zorunda kalmayacağız.

Kısacası, LoL’de birlikte oynayabilmek ve diğer oyuncularla iletişim içinde olmak kolaylaştırılıyor. Bu özelliklerin de oyuna ne zaman ekleneceğinin henüz bilinmediğini hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE