League of Legends’a 6.2 Yaması Geldi

Bir süredir beklenen yeni şampiyon Jhin, 6.2. yamasından bir hafta sonra devreye girecek. Bir süredir, Poppy gibi güncellenmesi beklenen Shen ise bu yama ile sizlerle olacak.

6. sezon öncesi son ayarlamalarda şampiyon nerflerine bakcak olursak; Mundo’nun “e” yeteneğinin saldırı gücünün azaltıldığını, Elise’in hareket hızının azaltıldığını, Gangplank’ın ultisinin bekleme süresinin artırıldığını söyleyebiliriz. Bunların yayında daha olumlu olan güncellemelere bakacak olursak da; Karma’nın “w” yeteneğinin manasının azaltıldığını, Nunu’nun “e” yeteğinin bekleme süresiyle birlikte manasının da azaltıldığını görüyoruz.

Eşyalara gelecek olursak; geçen yamada zaten nerflenen Buz Kraliçesinin Hakkı’na bir nerf daha geldiğini görüyoruz. 6.1 yaması ile birlikte gelen güncellemede nerf yemesine rağmen hala durdurulamaz halde olan eşyanın bekleme süresi, bu güncelleme ile birlikte 60 saniyeden 90 saniyeye çıkarıldı. Bu güncelleme ile eşyanın, dikkatsiz ve sürekli kullanımının önüne de geçilmiş oldu.

Morellonomikon ve Athene’nin Lanetli Kadehi’nin ise bedeli azaltıldı. Buz Kraliçesinin Hakkı karşısında etkisini kaybeden bu eşyalar tekrar gündeme gelecek gibi görünüyor. 100 altın bazen hayat kurtarır.

Giderilen en önemli hatalardan biri ise, Bombardıman Topu üzerinde oldu. Şampiyonların Bombardıman Topu’ndan kazandıkları menzil artışı olduğunda bile hedef aldıklarında, normal menzil sınırın koşmalarına neden olan hata giderildi. Bu da benim gibi, takım savaşlarında bir an kafası karışan ve neden karşı takımın üstüne yürüdüğünü anlayamayan nişancılara gelsin.

Kabiliyetlerdeki değişiklikler ise şu şekilde; Suikastçı’nın hasarı artırıldı fakat artık ormanda değil, sadece şampiyonlar üzerinde işliyor. Şu sıralar nerdeyse en popüler kabiliyet olan Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü’ne geçen yamada dokunmayıp bir şans vermek istemişlerdi, diğer anahtar kabiliyetleri yükseltmişlerdi ancak bu kabiliyete bir güncelleme şarttı görüldüğü gibi. Bu yamada Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü’nün bekleme süresi düşük seviyelerde arttı, ilerleyen seviyelerde azaldı. Zaten bu eşya ilk seviyelerde oldukça sık ve fazla hasar vermesiyle popülerdi. Yüklerinin bozunma süresi ise 5 saniyeden 3 saniyeye düşürüldü; yani eşyayı tetikleyebilmek için daha hızlı saldırılar yapmak gerekecek.

Totem güncellemelerine bakacak olursak; totemlerin kalıntı süreleri değişti ve kalıntı görselleri yenilendi. Bu değişiklikler rakibin nasıl totem kullandığını daha kolay anlamamızı sağlayacak. Tarayıcı mercek ise merkezden merkeze yerine merkezden kenara şeklinde tarama yapacak. Uzak Görüş Dönüşümü içinse çok faydalı olabilecek bir değişiklik söz konusu, artık bu mavi totemlerin kendi haritaları var. Şöyle ki, takımınızın nerelere totem koyduğunu harita üzerinden kabaca görmek istediğinizde bu mavi totemler kafanızı karıştırıp, 20 tane totem koymuşsunuz gibi gösterebiliyordu. Artık daha küçük ve daha açık bir tonda görünüyorlar.

Bunlara ek olarak League of Legens’ta 2016 Ay Festivali başladı. Bu etkinliğe özel üç yeni kostüm ise, Işık Fırtınası Wukong, Ay İfriti Caitlyn ve Ay İfriti Morgana. Caitlyn ve Morgana’nın kostümleri etkinlik bitiminde sandığa kalkacak. Ayrıca Sana Özel Ay Festivali Mağazası 9 Şubat’a kadar devrede olacak.

league-of-legends

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE