League of Legends’a 6.1 Yaması Geldi

6. sezonuna başlamaya hazırlanan League of Legends’ta, yeni yılın ve yeni sezonun ilk yaması yayınlandı.

Yeni gelen yamada dikkat çeken en önemli şeylerden biri, yeni şampiyon seçim ekranı. 14 Ocak itibariyle Normal ve Dereceli Sıralı Seçim sıralarında devreye giren bu sistem, ilk olarak Türkiye ve Kuzey Amerika sunucularında denenecek. Bu seçim ekranında, oyuncular istedikleri koridoru ve rolü seçerek ona göre bir takıma yönlendirilecekler. Bunun oyun sırasında kavgaları ve bilerek beslemeleri azaltması bekleniyor.

Nişancıların ön planda olduğu bu sezonun ilk yamasında, koridorda çok fazla güçlü hale gelebilen Kalista ve Miss Fortune’da çok küçük de olsa bir nerf göze çarpıyor.

Şampiyon güncellemelerinin dışında önemli bir başka değişim ise Buz Kraliçesinin Hakkı’na yapılan nerf. Son günlerde sadece support eşyası olması gereken bu eşyanın orta koridorda da çok fazla görülmesinin üzerine bu eşyaya bir güncelleme bekleniyordu. Mana yenilenmesi %150’den %100’e düşürüldü ve yavaşlatma süresi artık mesafeye göre değişiyor.

Eşyalardaki bir diğer güncelleme ise totemler üzerinde yapıldı. Başlangıç totemi olan Totem Uğuru’nun bekleme süresi kısaltıldı. Uzak Görüş Dönüşümü’nün ise bekleme süresi artırıldı. Böylece gölgede kalmaya başlayan Totem Uğuru artık daha fazla tercih edilebilir.

Kabiliyetlerde de, Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü’nün tıpkı Buz Kraliçesinin Hakkı gibi öne çıktığı ve nişancılar tarafından bile tercih edildiği şu günlerde ona da bir nerf beklenirken tam tersi bir yamayla karşılaşıldı. Bu kabiliyetin gücünü düşürmek yerine diğer anahtar kabiliyetlerin gücünün yükseltildiği görülüyor. Böylece anahtar kabiliyetler arasında bir denge sağlanması ve çeşitli kabiliyetlerin kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Son olarak dikkat çeken şey ise, merakla beklenen yeni bir kostüm; Gözüpek Nidalee. Oyun içi grafikleri ve görünümleri oldukça farklı ve renkli olan bu kostüm, 975 RP’ye mağazada satılmaya başlandı. Gözüpek Nidalee’in, 29 Ocak sabahı saat 09.59’da sandığa kalkacağanı hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE