League of Legends’a 22 Nisan’da URF Modu Geliyor

League of Legends’ta Dönüşümlü Oyun Modu Sıralarını hepimiz bekliyorduk. 6.7 yamasında da duyurduğumuz gibi bu hafta sonu, Yükseliş Modu başladı.

Bu haberi son anda heyecanla yazmama sebep olan şey ise,  bu takvimde URF tarihini görmüş olmam. Evet, beklediğimiz mod nihayet geliyor. Ultra Rekabet Faktörü 22 Nisan-24 Nisan günlerinde bizlerle olacak. Onun dışında yine takvimde görüldüğü üzere, bu haftaki Yükseliş Modundan sonra 15 Nisan-17 Nisan arasında Poro Kralı Efsanesi, URF’den sonra ise 29 Nisan-01 Mayıs arasında da Altıda Altı modlarını göreceğiz. Açıkçası URF’yi duyunca diğerlerini görmediğim doğrudur ancak Altıda Altı da benim URF kadar beklediğim bir moddu. Bu takvimi görmekten fazlasıyla mennunum şu an. Bu ay League of Legends’ta çok eğleneceğiz gibi görünüyor.

Bu duyurunun dışında, bu hafta açık olan Yükseliş Modu kurallarına kısaca göz atmak istiyorum; Bu oyun modunda Sihirdar Vadisi’nin aksine, takımınızın üssünden çıkıp dilediğiniz gibi savaşa giremiyorsunuz; çatışmaya atılmak için Işığın Yolu ziynetini kullanmanız veya alanlardan birine sağ tıklamanız gerekiyor. Zafere ulaşmanın yolu puanlardan geçiyor; 200 puanı ilk toplayan takım galip oluyor. Şampiyon katletmek 1 puan, Shurima Emanetlerinden birini ele geçirmek 3 puan, Yükseliş’e ermiş bir şampiyonu yok etmek 5 puan ve Yükselişe ermiş durumdayken katlettiğiniz her şampiyon 2’şer puan kazandırıyor. Haritanın ortasında bulunan Ulular Ulusu Xerath’ı alt ettiğinizde Yükseliş’e eriyorsunuz. Ama dikkatli olun; onu yenip güçlendirmeden yararlanabilmek için tüm takımınızın yardımına ihtiyaç duyacaksınız. Yükseliş güçlendirmesi; ilave can ve sonsuz mana, SG, YG, bekleme süresinde azalma, zırh ve büyü nüfuzu şeklinde hayranlık uyandıran etkiler kazandırıyor. Ama Yükseliş’in nimetlerinin de bir bedeli var: İyileşme ve yenilenme etkileri yarıya iniyor ve diğer takım, Yükseliş’e ermiş şampiyonları daima görebiliyor.

Bu kısa hatırlatmayla birlikte, hepimize şimdilik bu modda iyi eğlenceler, URF’ye kadar sakince beklemeye çalışalım bence…

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE