League of Legends Başka Oyun Platformlarına Gelmeyecek

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan ‘’League of Legends’’ sadece PC ve Mac sürümüyle piyasada olmayı sürdürecek.

Konuyla ilgili resmi açıklama Riot Games’den gelirken, oyunu konsollar veya mobil cihazlara geliştirmek için bir planları olmadığını açıkladı.

Dünyada Google, Amazon, Alibaba ve eBay’dan sonra 5. büyük internet firması olan Çin’li ‘’Tencent’’, 2011 yılında Riot Games’in büyük bir bölümünü satın almıştı. Yakın zamanda, Microsoft’un bu yaz çıkartacağı yeni işletim sistemi Windows 10’a, Tencent’in oyunları League of Legends ve Cross Fire’ın dâhil olacağı duyurulmuştu. Microsoft ile Tencent arasındaki bu işbirliği acaba, League of Legends Xbox’lara gelecek mi dedikodularına sebep olmuştu.

2009 yılında piyasaya çıkan, Free to Play olan, bilgisayara karşı veya online multiplayer oynanan oyunda, takımlar birbirleriyle mücadele ediyorlar. Oyunda altın ve EXP toplayarak takımınızı geliştiriyorsunuz. Steam’de 7.5 milyon oyuncu tarafından aynı anda oynanarak kırılması çok zor bir rekora imza atan oyunun, 2013’de 1 milyon $ ödüllü dünya çapında bir turnuvası da yapılmıştı.

İsminden de anlaşılacağı üzere ‘’LOL’’ yaşayan bir efsane.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE