League of Legends 6.9 Yama Notları: 3. Kısım

6.9 yama notlarının ilk iki kısmında sezon ortası değişiklikleri ve büyücü güncellemelerinden ayrıntılı bir şekilde bahsetmiştik. Bu yazıda ise yamanın son kısmındaki şampiyon, kostüm ve eşya değişikliklerini sizlerle kısaca paylaşıyoruz.

Şampiyonlardaki küçük değişiklikler şu şekilde; Azir’İn ultisi artık hedefleri duvara mıhlamıyor. Illaoi’nin kabuk zayıflatmasının süresi azaldı; ancak dokunaçları daha hızlı ortaya çıkarıyor. Kindred’ın Kurdun Hiddeti sırasında Q’sunun bekleme süresi arttı. W daha uzun sürüyor ve canavarlara ilave hasar veriyor. Mordekaiser’ın Kadim Ejderha’sının hortlağı Ejder hortlaklarından daha güçlü. Nidalee’in Yere Ser’inin infaz hasarı artık ultinin yetenek derecesine bağlı olarak artıyor. Rengar’ın E’si artık gelişigüzel yönlere savrulmuyor. Soraka’nın Q’sunun yavaşlatma etkisi ve sağladığı hareket hızı azaldı. Artık Rüzgara Fısıldayan’ın Hediyesi’nin yenilemiyor. Taric’in taban manası arttı, mana büyüme oranı azaldı. W’sunun menzili azaltıldı. E’sinin etki alanı artık daha kısa ve dar. Teemo’nun artık daha fazla tuzağı var. Zac, yüksek seviyelerde daha çabuk diriliyor.

Eşyalarda ise şöyle değişiklikler var; çizmelerin efsunları dükkandan kaldırıldı. Artık çizmelerimizi istediğimiz gibi ekstra hızlandıramayacağız. Açıkçası ben çizmemi çok erken geliştirirdim o yüzden bu yavaşlığımdan çok memnun olduğumu söyleyemeyeceğim.  Ancak 20. dakikada gelen sığınak efsunları hala var, onlar kaldırılmadı.

Efsun: Zıpkın da kaldırılan eşyalar arasında. Ormancıların erken baskın yapmaktansa yüklerini tamamlayana kadar ormanlarından çıktıkları görülmüş. O yüzden bunun engellenebilmesi için bu Hayalet Köpeğin kaldırıldığını söyleyebiliriz. Yeni bir orman eşyası var, Efsun: Jilet Gibi. Saldırı gücüne sahip olan ormancıların hepsinin ilgisini çekecek bir eşya olacak Jilet Gibi. Guinsoo’nun Hiddeti oyunun son safhalarına yönelik bir eşya olarak güncellendi. Artık Kanlı Zıpkın’ın Bir De Yer Vurur pasifini de taşıyor. Kara Balta’nın bedeli azaltıldı. Hayalet Pelerini’nin bedeli artırıldı ve daha çok can, daha az büyü direnci veriyor.

Banshee’nin Duvağı’nın verdiği can ve bedeli azaltıldı. Tarifi de değişti. Bu özellikleriyle Ruh Gömleği’ne kıyasla, düşük bütçede savunmaya ihtiyacımız olduğunda Banshee’yi kolaylıkla alabileceğiz. Ruh Gömleği’nin ise birleştirme bedeli ve büyü direnci azaltıldı. Yenileme ve iyileştirme etkileri arttı. Koruyu Melek’in bedeli ve büyü direnci azaltıldı. Cıvalı Kuşak ve Cıva Yatağan’ın aktifi artık sadece kitle kontrol zayıflatmalarını kaldırıyor. Bami’nin Alevi’nin can değeri düşürüldü, Günateşi Pelerini’nin ise  bedeli artırıldı. Görüş Totemi’nin canı azaldı ama artık çatışma dışındayken can yeniliyor. Uğruna savaşlar verdiğim pembe totemimin artık onu son canla rakipten kurtardığımda, birkaç dakika sonra can yenileyeceğini bilmek güzel oldu açıkçası. Onu kesmeye sıfırdan başlamaları gerekecek her seferinde. Uzak Görüş Dönüşümü’nün ise bekleme süresi artırıldı.  Ben de totemimi bu mavi toteme çevirdiğimde, ihtiyacım yokken bile süresi her dolduğunda herhangi bir çalıya koyardım. Onu daha stratejik kullanabilmemiz açısından, bekleme süresinin artırılması gerçekten gerekliydi sanırım, tabii ben her ne kadar bunu istemesem de.

Görkemli Zafer artık takım arkadaşları hızlandırmıyor. Warmog’un Zırhı’nın sağladığı can biraz azaltıldı ve artık bekleme süresinde %10 azalma veriyor. Yadigar Kalkan Serisi’nin iyileştirme miktarları azaltıldı. Büyü Hırsızının Marifeti Serisi’nin ise mana yenilenmesi azaldı.

kayle-lol

Bunların dışında kostüm güncellemelerine bu yamada da devam ediliyor. Güncellenen kostümlere ek olarak ise 2 tane yeni kostüm var; Demir İnfazcı Kayle, Melun Hortlak Nocturne, Kara Veba Singed.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE