League of Legends 6.8 Yaması ve Gelen Yenilikler

Sezon ortası değişikliklerinden bir önceki yama bugün geldi League of Legends’a. Hepiniz duymuşsunuzdur, sezon başındaki nişancı değişimleri gibi bu sefer de büyücüler odaklı bir sürü güncelleme ve farklı eşyalar bizi bekliyor olacak fakat bunların 6.9 yamasında geleceği duyurulmuştu. Bu yamada da o güncelleme öncesinde son toparlamaların yapıldığını söyleyebiliriz.

Bu yamada göze çarpan ilk şey, Valoran’ın Koruyucusu Taric’in güncellenecek olması. Açıkçası ben Taric sevmezdim ve oynayamazdım ama bu güncellenmiş yetenekleri o kadar ilgimi çekti ki şampiyonu açtım ve bir an önce her şeyin değişmesini bekliyorum oynamak için. Bakalım nasıl olacak?

Şampiyonlara gelen yarı buff yarı nerf denebilecek değişiklikler ise şu şekilde; Ekko’nun W ve E’sinin taban hasarı azaltıldı ve yetenek gücü etkisinin oranı artırıldı. Bu değişiklikten sonra da üst koridorda tank Ekko görmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor.

Galio’nun E’sinin bedeli azaltıldı ve verdiği hareket hızı arttı. Ben çok fazla Galio görmüyordum açıkçası, biraz unutulmuştu sanki. Bu buff belki öne çıkmasına yardımcı olabilir.

Graves’in normal saldırıları artık daha az hasar veriyor ama kritik vuruşlarının önemi arttırıldı. Bu değişiklik de Ekko’ya benzetilmiş biraz. Tamamen tank olmasa bile ölmeyen bir Graves çıkıyordu karşımıza ve tanklığına rağmen hasarına karşı yine bir şey yapamaz hale geliyorduk. Hasarının artık kritik vuruşlarla daha fazla olacak olması, Graves’i normal nişancı eşyalarına yöneltebilir, böylece o ölümsüz Graves’ten biraz kurtuluruz belki.

Kog’Maw’ın Q’sunun çürütme etkisi ilk seviyeler için arttırıldı. W’sunun hasarı azaltıldı. Böylece ilk seviyelerde ezilen ve ilerleyen dakikalarda tam bir kabusa dönen Kog’Maw biraz dengelenmiş olacak sanki. İlk seviyelerde de Q ile hasar çıkartabilecek. Daha sonradan ise arkasına yaslanıp sadece W’ye basarak rahat rahat her önüne geleni kesmesi de bu kadar kolay olmayacak diye umuyorum açıkçası.

Master Yi’nin ultisinin bekleme süresi artırıldı ve yeteneğin aktif olma süresi azaltıldı. Ancak yenilenme süresi artırıldı. Master Yi’nin biraz fazla güçlü olduğu bir dönemdeyiz.  Bu değişiklikle sürekli ulti kullanılmasının önüne geçilebilir gibi gözüküyor.

Miss Fortune’un W’sunun bedeli ve bekleme süresi artırıldı. Şıpsevdi artık W’nun süresini artırmıyor ama bekleme süresini azaltıyor. Açıkçası önce MF’mden ne istediler diye düşündüm ama sonradan sadece bir nerf değilmiş gibi geldi bana. Oynayınca farkını görebileceğim ancak. Ama söylenen gibi 1v1’de biraz daha etkili hale gelebilecekse bu değişiklik iyi olmuş diyebilirim.

Olaf ve Rumble’da ise buff göze çarpıyor; Olaf’ın W’sunun can çalma etkisi ve ultisinin zırh ve büyü direnci artırıldı. Rumble’ın Q’su minyonlara tam hasar veriyor ve ultisinin bekleme süresi azaltıldı. Ayrıca orman Rumble için Dükkan’a yeni eşya önerileri getirildi. “Orman Çocuğu Rumble”, hemen denemek istiyorum açıkçası. Dünyanın en eğlenceli ve en komik şampiyonu herhalde bu yordle.

Şampiyon güncellemelerinin dışında, görsellerinin güncellenmesi de bu yamayla devam ediyor. Bu sefer de 11 farklı görsel bizi bekliyor. Açıkçası ben hepsini beğendim. Bu yazımızın kapağında da bir tanesini kullandık aslında. Bakalım siz diğerlerini oyun içinde görünce ne diyeceksiniz?

Eşyalara gelen değişikliklere bakacak olursak; Buzdoğan Eldiven’İn isabet halinde verilen ilave hasarı azaltıldı. Bu eşya, tank olması gereken şampiyonlar için bile müthiş hasar çıkartabiliyordu. Bu hasarının düşürülmek istenmesi de doğru bir karar olmuş. Cıva Yatağan’ın bedeli ve saldırı gücü azaltıldı. Açıkçası hem saldırı gücü yüksek hem de sizi yeteneklerden fazlasıyla koruyan bu eşya gözü kapalı tercih edilmeye başlanmıştı artık. Bu eşyanın böyle bir dengelemeye kesinlikle ihtiyacı vardı. Savunma eşyaları almak istiyorsak, saldırı gücünden biraz feragât etmemiz gerekmeli. Bunun dışında Musibet İksiri’nin ise verdiği can azaltıldı ve manası artırıldı.

Kabiliyetlerde ise; Ziyafet’in bekleme süresi artırıldı. Zula’nın verdiği can azaltıldı ve manası artırıldı. Bu açıdan Zula, Musibet İksiri ile aynı kaderi paylaşıyor diyebiliriz.  Hortlağın Pençesi’nin de verdiği can ve hasarı azaltıldı.

Zebani-Diana-LOL

Zebani Diana

Bu yamada yeni gelen kostüm ise, hepimizin çok uzun zamandır beklediği Zebani Diana kostümü. Ateş Takımı’nın 2015 All-Star etkinliğindeki anısına çıkartılıyor bu kostüm. Diana’ın yeni bir kostüme kesinlikle ihtiyacı vardı. Hem kostümün hem de oyun içi grafiklerinin oldukça farklı gözüktüğünü söylemeliyim. Ancak ben Diana’nın hikayesindeki “Ay Tanrıçası” konseptine aşık bir insan olarak, bu parlak turuncu renklere alışamadım henüz. Lütfen bana bu kostümün çok güzel olduğunu ve “Kara Valkyrie Diana’dan” artık vazgeçmem gerektiğini söyler misiniz?

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE