League of Legends 6.4 Yaması ve Gelen Yenilikler

League of Legends’ta 6.4. yaması yayımlandı. İlk etapta bakıldığında, yamanın çoğunlukla nerflerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Bazısı yok denecek kadar az olan bu nerflere kısaca bakacak olursak:

Ahri’nin E’si artık atılma sırasındaki şampiyonları durdurmuyor. Karşınızdaki şampiyon bir yeteneğiyle size atladığında havadayken, ona Ayartan Öpücük tutturduğunuzda, atlamasını bırakıp size doğru geliyordu. Artık kendi yeteneğini tamamladığında size doğru gelecek.

Ezrael’ın ultisinin bekleme süresi artırıldı. 80 saniyeden 120 saniyeye çıkartıldı. Ezrael’den hepimizin yaka silktiği şu günlerde bence oldukça gerekli bir güncellemeydi. Hoş, kasmış Ezrael’ler yine Q ile can yakmaya devam edecekler ama bari her kafalarına estiğinde ulti atamayıversinler diyor insan.

Fiora’nın W’sunun bekleme süresi artırıldı. Gangplank’ın Q’sunun altın kazandırma oranı azaltıldı. Azami fıçı sayısı azaltıldı. Kog’Maw’ın taban saldırı hızı azaltıldı. 0,665’ten 0,625’e düşürüldü. “Kog’Maw nerflendi” diye heyecanlanmamalıyız bence. Malphite’nin taban can yenilenmesi düşürüldü ve E’nin hasarı azaltıldı. Tahm Kench’in Q’sunun genişliği 90’dan 70’e düşürüldü. Bu de bize dilini gördüğümüzde kaçma şansı tanıyabilir belki. Udyr’ın W’sunun kalkanı ve ultisinin saldırı anındaki hasarı azaltıldı. Xin Zao’nun W’sunun saldırı gücü oranı ve saldırı hızı düşürüldü.

Lucian’ın ultisinin menzili 1400’den 1200’e düşürüldü. Bu da çok fazla yerinde olan bir nerf bence.

Rumble’ın E’si artık cephane sistemiyle çalışıyor. Yavaşlatma süresi 3 saniyeden 2 saniyeye düşürüldü. Rumble E (Elektor Zıpkın) atarken Fazla Isınırsa, büyü yapma engeline rağmen elinde en az 1 Zıpkın Yükü olursa atmaya devam edebiliyor.

ashe-league-of-legends

Bu yamayla gelen bufflara bakacak olursak;

Ashe’in Q yükleri tek tek azalıyor ve süresi artırıldı. Pürdikkat bittiğinde artık çat diye yavaşlamayacak olması daha iyi bir şey sanırım ama bu sürede saniye başına sürekli azalarak devam edecek.

Caitlyn’nin E’sinin bekleme süresi azaltıldı. W ile Tam Kafadan vuruşlardan gelen ilave hasar yüzde olarak değil sabit ek hasar olarak hesaplanıyor.

Jhin’in hareket hızı, can yenilenmesi ve seviye başına yenilenme artırıldı. Pasifi artık kulelere de kritik hasar veriyor.

hakem-katarina-league-of-legends

Muhtemelen en çok dikkat çekecek şeylerden biri ise Katarina’ya gelen buff. Q’nun hasarı artık diğer hedeflerde azalmıyor ve yetenek gücü artış oranı 0,15’ten 0,2’ye çıkartıldı. Evet, Katarina kesinlikle güçlendirilmesi gereken bir şampiyon değildi ama şu sıralar çoğu suikastçıya göre de biraz daha tercih edilemez durumdaydı. Bu yamayla birlikte daha fazla Katarina görmeye başlayacağız diye düşünüyorum ben.

Korktuğumuz bir başka güçlendirme ise Ryze. Q’sunun hasarı artırıldı. Biz nerf bekliyorduk ama…

Shen’in E’si artık canavarları da etkiliyor fakat minyonlara etki etmiyor. Shen’in ormandaki etkisini artıracağını düşünüyorum bu güncellemenin.

Sivir’in W’su, ilk hedefe kritik vurursa, sonra sektiği bütün hedeflere kritik vuracak.

Eşyalarda ise şöyle değişiklikler mevcut; Atiklik Çizmeleri 65’ten 60’a düşürüldü. Çoğu nişancı bile artık bu çizmeleri kullanmaya başlamıştı. Bu küçücük nerf, unuttuğumuz diğer çizmeleri ön plana çıkartacaktır diye umuyorum. Merkür’ün Adımları ise artık daha dirençli. Sıvışma %20’den %30’a çıkartıldı. Efsun: Rün Feryadı’nın hareket hızı %10’dan %7’ye düşürüldü. Sterak’ın Güvencesi’nin can değeri düşürüldü ve tarifi değiştirildi. Bu eşya artık nişancıları da hasardan koruyan bir hale gelmişti. Nişancıların kırılganlığını engellemeye başlaması her şeyi karıştırıyordu. Bu nerf ile eskisi kadar tercih edilmeyecektir diye umuyorum. Haşmetli Hydra ve Vahşi Hydra artık birbiri ile takas edilmiyor. Bu eşyaların ücretsiz takas edilebilmesi tank kasılırken bir anda saldırı gücüne çevrilebilmesi gibi orantısız sonuçlar doğurabiliyordu.

Kabiliyetlerde ise değişiklikler şu şekilde; Kumandanın Kan Hırsı önceden kritik hasar vermeyi gerektiriyordu. Şimdi ise eksik can miktarına oranla %20’ye kadar can çalma veriyor, minyonlara karşı bu faydanın yarısı. Bu değişim Aatrox ve Olaf gibi şampiyonların bu kabiliyeti rahatlıkla kullanabilmesini sağlayacak gibi görünüyor. Ayrıca yeni bir kabiliyet daha var; Zaaf Ölçer. Hırs Ağacında 1. Aşamaya eklendi. Hasar verilen rakip şampiyonların, senin takım arkadaşlarından %3 daha fazla hasar almalarını sağlar. Destek şampiyonları unutmadıklarını görmek güzel oldu. Hasar az gibi görünse de bence fazlasıyla iş yapacak bir kabiliyet gibi duruyor şu an.

Bu yamayla birlikte Kanlı Ay Kennen ve Kanlı Ay Yasuo kostümleri mağazada 975 ile satışa sunulmaya başlandı.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE