League of Legends 6.11 Yama Notları Yayımlandı

Sezon ortası değişiklikleri yavaş yavaş yerleşmeye başladığı için dikkatler şimdi profesyonel oyunculara çevriliyor. Bu yama da profesyonel sahada fazla güçlü kalan şampiyonları dengelemek için yapılmış diyebiliriz. Örneğin neredeyse her maçta Kindred, Ekko ve Nidalee’i ya oyunda ya da yasaklama ekranında görüyorduk. Eh, bu böyle olmamalı. Bunların biraz değişebilmesi amacıyla, 6.11’deki şampiyon dengelemesine kısaca göz atalım.

Anivia’nın ultisinin saniye başına harcadığı mana bedeli artırıldı. Azir’İn W’su artık kuleler üzerinde kullanılamıyor. Ultisinin süresi azaltıldı ve artık takım arkadaşlarına hız kazandırmıyor. Corki’nin ultisinin toplam saldırı gücü oranı artırıldı. Bu yamadaki değişiklikle Üçlü Kuvvet, artık kritik vuruş ihtimali vermiyor. Corki de bu yüzden zorlanabileceği için, bu değişiklik getirilmiş. Illaoi’nin Q’su artık Dokunaç oranını değil, Dokunaç hasarını arttırıyor. W’nun hasarı arttırıldı. E’nin yavaşlatma etkisi azaldı, ancak bu etki artık zamanla azalmıyor. Jax’ın pasifinin artık yükleri tek tek azalıyor.

Beklenen nerf Ekko; Ekko’Nun pasifinin hedef başına bekleme süresi artırıldı. Q ve W yeteneklerinin taban hasarı azaltıldı ancak oranları artırıldı. W’nun sersemletme süresi azaltıldı. Tank Ekko, uzun bir süredir fazla can yakıyordu. Bir süredir bu dengelenmeye çalışılsa da Tank Ekko hala güçlü. O yüzden bu yamada bir kez daha gözden geçirmeyi uygun bulmuşlar. Bu sefer yapılan değişiklik ise; kitle kontrol yeteneklerinin azaltılması. Çünkü tank olduğu zaman kaçması gerekmeyen bir şampiyon haline gelen Ekko, sürekli yavaşlatma özelliğiyle birleşince çekilmez bir şampiyon oluyordu üst koridorda. Ekko, işini bitirip çıkan bir şampiyon haline tekrar. Bu yüzden bu nerflemeler, bir süredir fazlasıyla gerekliydi Ekko’ya.

Kindred’ın pasifinin bekleme süresi azaltıldı. Q’sunun hasarı azaltıldı ama damgalarla orantılı olarak artıyor. E’sinin yavaşlatma etkisi ve hasarı azaltıldı. Lucian’ın Q’sunun ve W’sunun menzili azaltıldı. Q’sunun oranı azaltıldı. Maokai’nin can yenilenmesi azaltıldı. Q’sunun ilk seviyelerinde bekleme süresi arttı. Nidalee’in Kolaçan’ın şampiyonlara karşı tetiklenme menzili azaltıldı. Atıl’ın bekleme süresinin sıfırlanma oranı azaltıldı.

Ryze’ın Q’sunun hasarı azaltıldı. Ultisinin bekleme süresi artırıldı. Swain’in Q’sunun hasarı azaltıldı. Ultisinin iyileştirme etkisi azaltıldı. Taliyah’ın can değeri artırıldı. Q’su artık minyonlara ilave hasar veriyor. Vel’Koz’un Q’sunun yavaşlatma etkisi arttı. Ultisinin hasarı kısmen Organik Yapıbozum yüklerine kaydırıldı.

Ve beklenen bir diğer nerf, Zed! Zed’in Q’sunun hasar ve oranı azaltıldı, ancak ilave bıçakların hasarında azalma oranı düşürüldü. Ben orta koridorda büyücü şampiyonları sevdiğim için Zed’den çok çektim. Birkaç yama önce de Zed’in W’sunun bekleme süresi azaltıldığında bu kadar sevinmiştim, şimdi de aynı şeyleri söylüyorum. Bir şampiyon hem AD, hem suikastçı, hem yetenekleri menzilli hem de ulti açtığında hasar alınamaz hale geliyorsa yani ne kadar nerflense az. Kusura bakmayın, gerçekten nefret ediyorum artık Zed’den. Fikrimi belirtmemem imkansızdı bu sefer. Sonuç olarak bu nefrte hasarı az azaltılmış gibi gözükse de, işe yarayacağını ve artık rakiplerinin nefes alabileceğini umuyorum.

Eşyalardaki ufak değişiklikler ise şu şekilde; Atiklik Çizmelerinin hareket hızı azaltıldı, Savaş Çizmelerinin de saldırı hızı artırıldı. Ninja Tabisinin pasif hasar azaltma etkisi artırıldı.

Sırada Üçlü Kuvvet var; bir süredir değişmesini bekliyorduk bu eşyanın, çoktan duyurulmuştu. Bu yamaya kısmetmiş yeni Üçlü Kuvet’imiz. Kısaca değişiklikleri ise şöyle; artık tarifinde, Coşku yerine Sokarca var. Kritik vuruş vurma ihtimali kaldırıldı. Bekleme süresinde azalma ve saldırı hızı etkileri artırıldı. Bedeli de azaltıldı.

Sokarca’nın bedeli ve saldırı hızı azaltıldı. Aklın Sonu’nun tarifi değiştirildi ve bedeli azaltıldı.

Ayrıca bu yamayla birlikte, en son Ay Festivali’nde gördüğümüz “Sana Özel Mağaza” tekrar bizlerle. Oradan çıkan size özel kostümleri, 24 Haziran’a kadar alabilirsiniz.

Bu yamayla birlikte Nidalee’in kostüm görselleri güncellendi ve ayrıca, yeni gelen kostümler ise şu şekilde; Ringin Aslanı Gnar, Yaman Sıklet Mundo ve Şimşek Yumruk Volibear.

Gnar-Volibear-Mundo

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE