Kristal Piksel Ödülleri İçin Son Başvuru Tarihi 6 Kasım

2012 yılından itibaren düzenlenen ve yerli yapım video oyunları desteklenmeyi amaçlayan ‘’Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri 2015’’ için son başvuru tarihi 6 Kasım olarak belirlendi.

Organizasyon, ODTÜ Enformatik Enstitüsü Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans Programı (GATE), ODTÜ TEKNOKENT Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM) ve Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED) tarafından düzenleniyor. Etkinlik yerli yapımların tanıtılmasını, Türk video oyun sektörün gelişmesini ve bilgi aktarımının artmasını hedefliyor.

20 Kasım 2015, Cuma, saat 15.30’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsünde gerçekleştirilecek ödül töreniyle kazananlar duyurulacak.

2014’de ‘’Yılın Oyunu’’ ve ‘’Oyun Tasarımı’’ ödüllerini Udo Games’in geliştirdiği ‘’Incredible Toys’’ oyunu kazanırken,  2013’de ise yılın oyunu, Gripati’nin geliştirdiği ‘’Dolmuş Driver’’ olmuştu. Gene aynı sene Nowhere Studios’un sinematik puzzle türündeki PC oyunu ‘’Monochroma’’  işitsel ve görsel başarı kategorilerinde iki ödülün birden sahibi olmuştu.

2014 senesinde 60 başvurunun yapıldığı yarışmaya bu sene ilginin artması bekleniyor, bu sene ilk defa İstanbul’da düzenlenen ödül töreninin Eurasia Graphics 2015 etkinliği kapsamında yapılacağını da belirtelim. International Game Developers Association (igda) ile seti pr’ın organizasyonun destekçisi olduklarını son olarak hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE