Kojima Yeni Bir Korku Oyunu İçin Çalışmalarına Başladı

Silent Hill, Metal Gear Solid ve Death Stranding’in yapımcısı Hideo Kojima yeni bir korku oyununun çalışmalarına start verdi.

Bu korku oyununda ünlü Korku Manga sanatçısı Junji Ito ile çalışmak isteyen Kojima, kendisiyle iletişime geçmiş.
Comic-Con etkinliğinde konuşan ünlü sanatçı; “Yönetmen Hideo Kojima ile yapmayı düşündüğü bir korku oyunu hakkında konuştuk ve beni bu oyun üzerinde çalışmaya davet etti. Henüz bir detay yok.” diye bir açıklama yaptı.

Hideo Kojima, Konami ile yaşadığı sorunlar nedeniyle PT’yi tamamlayamamasından dolayı yaşadığı üzüntüyü aslında her seferinde dile getiriyordu ve yeni bir korku oyunu yapmak için de çalışacağını şu sözlerle açıklıyordu;
“PT bir deney olarak sonuçlandı fakat bir gün başka bir korku oyunu yapmak isterim. Aklımda şimdiden bazı fikirler var. En korkunç korku oyununu yapmak için korku ruhumu uyandıracak filmler izleyeceğim. Tayland yapımı korku filmi The Eye, PT’yi yaparken izlemeye çalıştığım fakat bitiremediğim çok korkunç bir filmdi.”

Junji Ito’nun çalışmalarına göz gezdirdiğimizde Kojima eğer kendisi ile birlikte bir oyun yaparsa çok fazla iddialı olacağı kesin. Belki de çoğumuzun oynayamayacağı kadar iddialı.
Junji Ito’ya ait çalışmalardan bir kaçını ise aşağıya bırakıyoruz.

İyi Oyunlar.

Yazar:
4 yaşından beri oyuncu, 7 yaşından beri okuyucu, 10 yaşından beri bir şeyler karalar.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up