Kojima Tamamen Motion Capture Teknolojisine Odaklandı

Kojima'nın yeni oyunu Death Stranding, Motion Capture teknolojisi kullanılarak hazırlanıyor. 

Hakkında hiçbir şey bilmediğimiz ama yine ismini her duyduğumuzda heyecanlandığımız oyun Death Stranding, çok gerçekçi bir oyun olacak. Hideo Kojima’nın dediklerine göre, Death Stranding, Motion Capture teknolojisi ile yapılıyor. Kojima zaten projelerinde bu teknolojiyi kullanmayı seviyordu dolayısıyla yeni oyunu için de buna odaklanmış olması bizi şaşırtmadı. Ancak bu sefer Kojima, oyununu filmler kadar gerçekçi yapmaya kararlı.

Motion Capture (hareket yakalama) teknolojisi filmlerde kullanıldığında, çevre detayları bile bu teknolojiden etkileniyor ve kendinizi gerçek olduğunu düşündüğünüz bir evrenin içinde buluyorsunuz. Kojima da yeni oyununda tam olarak bunu istiyor.

Kojima, Rolling Stone ile yaptığı röportajında, bu konu ile ilgili açıklamalar yaptı. “Şimdiki projemde, yani Death Stranding’de, Norman Reedus ve Mads Mikkelsen’i kullandık ve onları dijital ortamda tekrar yarattık. Oyun içerisinde bir aktör ile oynamak özel bir tecrübe ve doğal olarak daha gerçekçi bir oynanışa ön ayak oluyor. Bu da filmler ve oyunların benzerlik gösterdiği noktalardan biri. Dijital teknolojiler, bunu gerçekleştirmek için büyülü madde diyebiliriz.” diyen Kojima tamamen Motion Capture teknolojisine odaklandıklarını söyledi.

Death Stranding’in, 2019’da yayımlanması planlanıyor. Oyunun sadece, PlayStation 4 platformu için geleceğini de belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE