Kojima, Death Stranding İle İlgili Açıklamalar Yaptı

Hideo Kojima, ilk defa Death Stranding hakkında konuştu.

Bilindiği üzere Death Stranding oldukça popüler ancak bu popülerlik sadece tanıtım videolarından kaynaklanıyor. Zira oyun hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Hideo Kojima, oyununu sır gibi saklıyordu ancak bunu sonunda bozdu. Oyunuyla ilgili açıklamalar yaparak herkesi şaşırtan Kojima, oyunun oynanışından ve hikayesinden az da olsa bahsetti.

Death Stranding’te ölmek, oldukça normal. Öldüğünüzde oyun yeniden başlayacak. Ancak her seferinde biraz daha geriden başlayacaksınız. Hideo Kojima, oyunun temasının ölüm ve yaşam olduğunu söyledi. Bu oyunda ölmek bir son olmayacak. Hatırlarsanız oyun ile ilgili tahminler, paralel evrenden bahsediyordu; aynı yeri ve karakteri iki farklı şekilde gördüğümüz için. İşte bu farklılık, ölüm ve yaşam farkından kaynaklanıyor olabilir.

Death Stranding’in son videosunda karakterimiz, onu yutan enerji dalgasından sonra denizde görülmüştü. Bu deniz de ölümü simgeliyor. Oyunda öldüğünüzde, siz de kendinizi bu denizin içinde bulacaksınız. Karakterinizi bu denizin içinde de kontrol edebileceksiniz. Ayrıca karakterimizin farklı yetenekleri var; dolayısıyla öldüğünüzde ruhunuzu karakterden ayırıp istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Bu sebeple de aslında ölmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Oyunun tanıtım videosunda bir de yağmur göze çarpıyordu. Doğayı canlandırıp insanı yaşlandıran şeyin de bu yağmur olduğu ortaya çıktı. Yağmurun ismi ise Timefall. Evet isminden de anlaşıldığı üzere; bu normal bir yağmur değil çünkü zamanı kontrol edebiliyor. Dolayısıyla bu Timefall da, oyun içinde oldukça önemli.

Kojima bu açıklamalarına ek olarak; videolarda gördüğümüz robotun ve malum bebeğin de oldukça önemli olduğunu söyledi ancak başka bir açıklama yapmadı.

Death Stranding hakkında, uzun süre bir şeyler öğrenemeyeceğimize inanıyorduk o yüzden bu açıklamaların herkese ilaç gibi geldiğine eminiz. Bakalım Kojima’nın bundan sonraki hamlesi ne olacak, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE