Jurassic World Filminden Rekor Açılış

Jurassic Park serisinin 4. filmi olan “Jurassic World”, vizyona girdiği ilk hafta müthiş bir ilgiyle karşılaştı ve box office listesinde 1. sıraya oturdu.

Yönetmenliğini “Safety Not Guaranteed (Zaman Yolcuları)” filminden tanıdığımız Colin Trevorrow’un yaptığı Jurassic World, Amerikada 204 Milyon Dolar, Dünyada ise toplamda 511 Milyon Dolarlık gişe hasılatı yaparak rekor kırdı. Film sadece 1 hafta önce vizyona girmesine rağmen, şu an tüm dünyada en çok gişe hasılatı elden eden filmler arasında 150. sırada bulunuyor. Filmin, en çok gişe hasılatı yapan ilk 10 film arasına, 1 ay içerisinde gireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Senaryosunu Rick Jaffa ve Amanda Silver’ın yazdığı filmde; Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty Simpkins, Vincent D’Onofrio, Irrfan Khan ve Nick Robinson gibi isimler yer alıyor. Jurassic World, 1993 yılında vizyona giren ve yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı kült film “Jurassic Park” ‘ın devamı niteliğinde. Film, Toplamda 1 milyar dolar gişe hasılatı yapan Jurassic Park efsanesini, önümüzdeki hafta gişe hasılatında geçeceğe benziyor.

Ülkemizde 12 Temmuzda vizyona girecek olan filmin konusu ise şöyle: “22 yıl önce, Jurassic Park’a ev sahipliği yapan ünlü ada tekrar açılmıştır. Ancak aradan zaman geçtikçe, parkın ziyaretçisi oldukça azalmaya başlar. Bu durumun önüne geçebilmek için, diğer dinozorların dna’ları kullanılarak yeni bir dinozor türü yaratılır. Ancak adadaki güvenlik önlemleri, yeni yaratılan dinozor türünü içeride tutacak kadar başarılı değildir.

Filmin resmi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE