Japon Oyun ve İnternet Şirketi DeNa’da işten Çıkarmalar

Yaklaşık 1 ay önce Nintendo ile stratejik ortaklık yapan, Japon oyun ve internet firması DeNa’da işten çıkarmalar oldu.

1999’da Tokyo’da kurulan ‘’DeNa’’ mobil oyunlar, e-ticaret, internet reklamcılığı gibi birçok konuda uzmanlaşmış ve yılda 2 milyar dolara yakın ciroya sahip bir şirket.

Nintendo’nun %10’nu satın aldığı DeNa ile özellikle ‘’mobil oyun geliştirmek’’ için bir ortaklık kurulmuştu. Yapılan ilk açıklamalarda, işten çıkarmaların şirketlerin birleşmesiyle bir alakası olmadığı söylenirken, Kuzey Amerika’daki ofiste yeni bir yapılanma içine girildiğini ve şu an için daha az çalışana ihtiyaç olunduğu söylendi. Çalışanlarına, şu ana kadar yaptıkları katkılar için teşekkür eden DeNa, beraber çalışma fırsatı yakaladıkları içinde memnuniyetini dile getirdi. Tabii bu iltifatlar, işten kovulmalarının önüne geçmedi 🙂

Öte yandan, gene yakın zamanda DeNa, Kanada Vancouver’deki stüdyosunu kapatma kararı almış ve bazı çalışanlarını, San Francisco ofisine kaydırmıştı. Oyun sektörü, yapısı itibarıyla çok dinamik, yenilikçi ve rekabetçi, şirketlerin bu koşullar altında kar marjlarını korumaları için bazen bu tarz kararlar almaları gerekebiliyor.

Son olarak ‘’Final Fantasy Record Keeper’’ oyununu mobil cihazlar için çıkaran firma, 1 milyon kez indirildiğini söyledi.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE