iZombie Dizisinin İlk Sezonu Oldukça Beğenildi

Yapımcılarının Rob Thomas, Diane Ruggiero-Wright ve Danielle Stokdyk olduğu ‘’iZombie’’ dizisinin ilk sezon finali 9 Haziran’da yayımlandı.

İzleyicilerden oldukça olumlu eleştiriler alan dram-suç-korku türündeki ‘’iZombie’’ dizisi klasik zombi türünün dışına çıkarak takdir kazanmayı başarmış görünüyor.

iZombie isimli çizgi romandan TV’ye uyarlanan dizi de, gittiği partide bir anda zombiye dönüşen Doktor ‘’Liv Moore’’ un başından geçenler konu ediliyor. Yaşaması için insan beyni yemek zorunda olan Liv, adli tıp kurumunda işe girer. Ölen insanların beyinlerini yemesi sonucu, o kişilerin anılarını özümseyen Liv, cinayetlerin çözülmesi konusunda birçok ipucuna sahip hale gelir ve kendini bir anda Dedektif Clive Babineaux’nun soruşturmalarında bulur. Zombi olduğu gerçeğini yakın çevresinden saklaması gereken Liv’i bundan sonraki süreçte birçok değişik olay beklemektedir.

Toplamda 13 bölümden oluşan ilk sezon 17 Mart – 9 Haziran 2015 tarihleri arasında yayımlanırken, 2. sezonun çekimleri için anlaşmaya varıldığını da hatırlatalım. Her bir bölümü yaklaşık 42 dakika süren dizinin dağıtımını da Warner Bros üstlenmiş durumda.

Son yıllarda, özellikle ‘’Walking Dead’’ dizisinin önderliğinde yükselen bir trend haline halen ‘’zombi’’ teması hem oyun, hem de dizi dünyasında yer almaya devam ediyor.

Ayrıca aşağıda pilot bölümün fragmanını yayımlıyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE