İpek Üniversitesinde Oyun Yüksek Lisans Programı Açıldı

İpek Üniversitesi, video oyun sektöründeki ihtiyaca cevap vermek için ‘’Bilgisayar Animasyonu ve Oyun Teknolojileri’’ Yüksek Lisans programı açtı.

Yeni Master programı hakkında bilgi veren Bilgisayar Animasyonu ve Oyun Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Meltem Huri Baturay, oyun tasarımı ve animasyonun bilişim sektörünün parlayan yıldızları olduğunu vurguladı. Birçok ülkede bu sektöre olan yatırımların yoğunlaştığına dikkat çeken Baturay, ülke ekonomisine yapacağı katkılardan bahsetti. 2016 – 2017 Güz döneminde açılacak Yüksek Lisans programına 10 öğrenciyle başlayacaklarını ayrıca belirtti.

Farklı bölümlerden mezun olanlarında bu programa başvurabileceklerini söyleyen ana bilim dalı başkanı, 3D ve aydınlatma modelleriyle oluşturulan sahneler, animasyon ve video oyunlar için temel tasarım konularında geniş bilgi verileceğini söyledi. Öğrenciler program süresince, araştırma teknikleri, bilimsel veri toplama ve analiz etme gibi birçok yöntem sayesinde akademik çalışmalar da yürütebilecekler.

Mezunların, reklam, video oyun, TV, multimedya yapımı, sinema gibi birçok sektörde uzman olarak çalışabilecekleri altı çizilen bir diğer nokta olarak karşımıza çıkıyor.

İpek Üniversitesinde şu an için Sinema Fakültesi altında ‘’Animasyon ve Dijital Oyun’’ bölümlerinin olduğunu son olarak hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE