iOS’ta Yeni ve Dikkate Değer Oyunlar

User Rating: 9.5

Oyunların bolluğunda, hele şu aralar, iyi bir oyuna denk gelmek büyük şans ve zamanımız hepsine birden bakamayacak kadar az ne yazık ki (günler 36 saate çıksın :P). Bu yüzden sizlere destek olmak amacıyla bazı öne çıkan oyunları, tür bazında sizlerle paylaşmak istedik.

plants-vs-zombies-heroes1 – Plants Vs. Zombies Heroes – Kart Oyunu ( CCG )

Oyun mantık olarak Heartstone’a benzemekle beraber Heartstone’un PVZ:Heroes’a nazaran hardcore tarafının daha ağır bastığını söyleyebiliriz. Single Player modu sınırlı olsa da amaç zaten PVP. Çiçek grubu veya Zombie grubuyla oynanabiliyor.  Parayla veya oyun içi parayla yeni kartlar almak veya eski kartları kullanarak yeni kartlar oluşturmak mümkün.

primordia2 – Primordia – Point & Click Macera

Oyunumuz eski (ve ünlü) bir oyunun portu. Zaten bunu grafiklerdeki blur’dan anlayabiliriz. Hikayesi ve karakterleriyle gayet zevkli bir oyun. Uzayda bir android ve onun bıkkın robutunun yaşadığı bir macera konu alınıyor.

sir-match-a-lot3 – Sir Match-A-Lot –  RPG Elementlerini barındıran üçlü taş eşleştirme oyunu

Candy Crush severler bu oyunu daha da sevebilirler keza oyun F2P olmasına rağmen para harcamanda ilerlemek nispeten çok daha kolay. Oyunda para kazanabiliyor ve bu parayla bölümlerde kullanabileceğiniz power-uplar alabiliyorsunuz. Oyundaki şövalye bazı bölümlerde düşmana, yaptığı eşleştirmelerle zarar veriyor. Ayrıca zırhlarının da çeşitliliği de önemli bir konu.

retsnom4 – RETSNOM – Indie / Platform

Oyunumuz “indie” tadında bir platform ve ayna mekanikleri ile bölümlerdeki çıkışı bulmayı amaçlıyor. Etraftaki düşmanlardan kaçmak ve hardcore oyuncular için bölümlere serpiştirilmiş pembe tavşanları almak ayrı birer zevk unsuru. Hem kafa çalışsın hem de hoplayıp zıplıyayım diyenler için özel!

bug-butcher5 – Bug Butcher – Aksiyon / Platform

Eskiden Pang adında bir oyun vardı. Bir çocuk yukarı zincirler atarak balonları patlata patlata küçültüyor ve yok ediyordu. Bu oyunumuz da aynı mantıkta bir uzay savaşçısının çeşitli power-uplar kullanarak bir uzay üssünü uzaylı bözeklerden kurtarmasını anlatmakta. Arcade shooter tarzında ve Pang severlerin kaçırmaması gereken bir Deja-vu deneyimi…

dustoff-ii6 – Dustoff II – Heli Rescue – Shoot’em Up / Simülasyon

Amiga ve PC’deki helikopterli adam kurtarma oyununun bayağı bir gelişmişini yapmışlar ve gayet zevkli olmuş. Oyun F2P olmasına karşın biraz sabırlar, bir helikopter hariç her şeyi alabileceğiniz bir oyun. Yeri geliyor tank taşıyorsunuz, yeri geliyor askerleri ve araçları bombalıyorsunuz. Kontrollere alışmak zaman alsa da güzel ve zevkli bir oyun. Toplamdaki 30 bölüm sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

 

9.5
Harika

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE