iOS 11 Yayımlandı

Apple'ın yeni işletim sistemi, sonunda resmi olarak yayımlandı. iOS 11 şu anda aktif, istediğiniz zaman cihazınıza indirebilirsiniz.

Birçok yeni özelliğe sahip olan yeni işletim sistemi iOS 11’in yüklenebileceği cihazlar şu şekilde;

  • iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus
  • iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, 9.7 inç iPad, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro
  • iPod touch 6

iOS 11’de ilk bakışta dikkat çeken şeyin yazı tipi ve boyutu olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında iOS 11’de yapılan yenilikler ise şu şekilde; kontrol paneli daha kullanışlı hale gelerek tek bir sayfada toplandı. Kontrol merkezindeki işlerini artık daha hızlı yapabilirsiniz. Denetim merkezi de artık özelleştirebilir özelliğe sahip. Simgeleri ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Siri, büyük bir yenilik yaşadı, artık daha akıllı. Birçok dilde çeviri yapabilecek, siz Apple News’de dolaşırken önemli haberleri size önerecek. Yeni bir sese sahip olan Siri ile artık yazışarak da iletişim kurabileceksiniz.

iMessage uygulaması da yeniliklerden nasibini aldı. Uygulama daha kullanışlı hale getirildi. iMessage’larınızı artık bulutta saklabileceksiniz. Ayrıca çıkartmalar ve uygulama kısayolları da iMessage’da kullanabilmeniz için güncellendi.

Beğendiysen Oyla ! :)

3 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE