Imece Studios’dan Bir VR Oyunu Daha: ‘’Off Road VR’’

Türk indie oyun firması Imece Studios yeni bir VR oyunu daha piyasaya getirmeye hazırlanıyor.

Yakın zaman önce bu yeni VR oyunu Off Road VR için alfa ekran görüntülerini yayımlayan stüdyo, oyun severlere gerçek bir off road tecrübesi yaşatmak istiyor. Sanal gerçeklik gözlüğüyle oynanabilecek olan oyun, Multiplayer modun da 8 kullanıcıya kadar destek veriyor. Oculus, HTC-Vive’ın yanı sıra Unreal Engine 4 motoruyla tasarlanan oyunun geliştirme çalışmaları yaklaşık 3 aydır devam ediyor. Haberin sonunda Off Road VR’ın pre-alfa videosuna göz atabilirsiniz.

2014 senesinde faaliyete geçen Imece Studios’un kurucuları arasında oyun sektörünün tecrübeli ismi Gürcan Serbest bulunurken ayrıca Dennis ve Stefan Öztürk kardeşler (modelleme ve animasyon), Onur Ünlü (müzik) ve Dr. Ozan Yurdakul’un (ses ve efekt) yer alıyorlar.

Firma, bir rollercoaster macerasını kullanıcılarına sunduğu ‘’Mine Cart Adventure’’, İstanbul semalarında Hazerfan Ahmet Çelebi gibi uçacağınız ‘’Airİstanbul’’ ve gerçek bir basketbol bir tecrübesi yaşayacağınız ‘’VR Basketball’’ isimli sanal gerçeklik oyunlarının da geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Öte yandan, isminin de hakkını veren stüdyo kendi çalışmalarının yanı sıra oyun sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak için seminer, online eğitim gibi birçok programla tecrübelerini genç geliştiricilere aktarıyor.

 

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE