II. Nesil HTC Vive: ‘’Vive Pre’’ Duyuruldu

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünün piyasaya çıkmasına yaklaşık 4 ay gibi kısa bir süre kala HTC, 2. nesil cihazın duyurusunu yaptı.

Vive Pre isimli yeni cihazın ilk etapta geliştirici sürümü çıkacak ve tüketicilere sunulmayacak. Öte yandan, Nisan aylarında piyasaya çıkması planlanan HTC Vive’ın bu 2. nesil cihazdan bazı özellikler taşıması beklenirken, hangilerinin olacağı hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Cihazın genel olarak çok daha sabit ve dengeli olacağı düşünülüyor.

Vive Pre’nin en göze çarpan özelliği ön yüz kamerası olurken, kullanıcıların önlerinde ne olduğunu görmelerine yardımcı olacak. Bu sayede her seferinde kaskınızı çıkarmak zorunda kalmayacaksınız. Ek olarak, ilerleyen süreçte söz konusu kameranın arttırılmış gerçeklik (AR: Augmented Reality) teknolojisine destek vermesi planlanıyor. Hatırlatmak istersek AR, sanal gerçeklik içerisinde yer alan öğelerin gerçek dünyaya monte edilmesiyle oluşturuluyor. Microsoft’un Unity ile beraber ortak olarak geliştirdikleri HoloLens’in bu teknolojiye yönelik çıkarıldığını son olarak hatırlatalım.

Ergonomi açısından birçok problemi çözülen HTC Vive’in şarjsız pil ömrü 4 saat olacak. Ayrıca, SteamVR’ı destekleyecek ilk VR cihazı olacağını da belirtelim. İlk etapta 2015’in sonunda lansmanı yapılması beklenen cihazın çıkışı Nisan 2015’e ertelenmişti, yapılan açıklamalarda çok önemli bir teknolojik keşif yapıldığı ve cihaza ekleneceği söylenmişti.

2016’nın VR yılı olması beklenirken, Oculus Rift ve PSVR piyasaya sunulacak diğer iddialı iki sanal gözlük.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE