Huawei, Teknoloji Turlarına Türkiye’den Başladı

Çin menşeli çok uluslu teknoloji firması Huawei, geliştirdiği bilgi ve iletişim teknolojilerinin tanıtımını yapacağı Orta Doğu turuna, Türkiye’den başlama kararı aldı.

Huawei’nin geniş bant ve ağ yapıları teknolojileriyle donatılmış özel TIR’ı 20’den fazla ülkeyi ziyaret edecek. 8 ay boyunca, bilgi teknolojileri, servis, çekirdek ağlar, kablosuz ağlar, sabit ağlar gibi 5 ana kategoride şirketin yeni çözüm önerileri ve inovasyonları tanıtılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei’nin Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Jeffery Liu, artık dünya da gelinen noktanın dijital ekonomi olarak tanımlanabileceğini söyledi. Bu noktada, ülkelerin bilgi teknolojilerine yatırım yapmalarının ekonomik büyümeye büyük katkısı olacağını vurgulayan Liu, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda yatırımlarını artırmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin Kafkasya ve Orta Asya arasında bir köprü konumunda olduğu vurgulanırken, dijital bir ipek yolu oluşturulması konusunda oldukça stratejik bir öneme sahip olduğu da dile getirildi. Huawei’nin Türkiye’de aktif olarak faaliyet göstermesi, Çin ve Türkiye arasındaki stratejik işbirliği ve uzun yıllardan beri süren dostluk ve bu organizasyon da ilk durak olarak Türkiye’nin belirlenmesi Türk yetkilileri de oldukça sevindirdi.

Ağ modernizasyonu, 4G servisleri, geniş bant ağ sistemi inşası gibi konularda uygulamaların sergilenebileceği TIR, 1 aylık süre içinde İstanbul, İzmir ve Ankara’da bu teknolojilerin tanıtımını yapacak. Daha sonrasında, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Özbekistan TIR’ın uğrayacağı diğer duraklar olacak.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE