HTC, Asus’la Birleşmeyi Düşünmediğini Söyledi

Finansal sıkıntılar yaşayan akıllı telefon üreticisi ‘’HTC’’, Asus’la birleşme yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Asus’un Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih şirketin hissedarlarıyla yaptığı toplantı da, Asus’un HTC’yi alması yolundaki dedikoduları yalanlamaması, böyle bir ihtimalin gerçek olabileceğini düşündürmüştü. Bu tarz söylentilerin kulislerde dolaşmasından rahatsız olan HTC, kesin bir dille bu tarz bir devralmaya konu olmayacaklarını belirtti.

HTC yaptığı basın açıklamasında Asus’la bu tarz bir konu için temasa geçmediklerini ve uluslararası bir akıllı telefon üreticisi olarak kendi ürünlerini dünya pazarına sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Artan rekabet koşullarının teknoloji firmalarını, birleşme ve devralmalara (M&A) yöneltmesinin alışılmış bir durum olduğunu söyleyen uzmanlar, HTC’nin çok kaliteli Android telefonlar üretmesine rağmen şirket karının düştüğünü ve pazar payı kaybettiğini dile getirdiler.

HTC’yi 2013’de ürettiği ‘’HTC One’’, 2014’de piyasaya sürdüğü ‘’HTC One M8’’ ile hatırlıyoruz. Bu senenin ürünü olan ‘’M9’’ modelinin de şirketin kaderini yakın gelecekte değiştirmesi beklenmiyor.

Bu senenin Mart ayında bazı yönetici değişikliğe giden HTC, Asyalı rakipleri olan Samsung, Huawei, Lenovo, Asus’un gerisinde kalmayı sürdürüyor.

Öte yandan, Taylandlı teknoloji devi Asus, PC ve notebook pazarına Avrupa’da girebilmiş olsa da, cep telefonun da aynı başarıyı gösterememişti. Kısacası, şirketin stratejik olarak HTC’yi satın alması fikri oldukça mantıklı bir çözüm olarak görülmüştü.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE