Horizon: Zero Dawn’ın Öyküsü Çok Zengin Olacak

Guerilla Games’in PlayStation 4 için özel olarak geliştirdiği Horizon: Zero Dawn hakkında konuşan yapımcı Mark Norris, DualShockers’a önemli açıklamalarda bulundu.

Çok zengin bir hikâye oluşturduklarını belirten Norris, senaryonun ana kahraman etrafında oluşmasının yanı sıra aynı zamanda arka planda güzel bir hikâye anlatılacağını belirtildi. Ana kahraman Aloy’un macerasının anlatıldığı Horizon: Zero Dawn’da aynı zamanda dünyanın öyküsü de aktarılacak.

Oyunun mimarisi ile yapımı arasında sürekli bir çatışma olduğu vurgulayan Norris, mimar, oyunun mümkün olduğu kadar karmaşık ve derin olmasını isterken, yapımcı gözünden bakıldığında ise geniş kitleye hitap etmesinin öneminden bahsetti. Satış rakamlarından sorumlu olduğunu bildiren Norris, oyunun geliştirme çalışması için yoğun emek verildiğini ve elde edilen gelire göre herkese prim dağıtılacağını söyledi.

Uzun süren toplantılar sonucunda, oyunun derinliği ile erişilebilirliği arasında mükemmel bir denge noktasını bulduklarını söyleyen Norris, yeni oyunu konusunda oldukça iddialı.

Günümüzden 1.000 sene sonrasında geçen oyunda, insan ırkı robotlara karşı olan savaşını kaybetmiştir. Aksiyon, RPG türünde olacak Horizon: Zero Dawn’da kontrol edeceğiniz karakterle zorlu görevleri tamamlamanız gerekecek.

Sadece tek kişilik oyun modu bulunan Horizon: Zero Dawn, 2016 senesi içerisinde piyasaya çıkacak. PlayStation 4’de 1080p/30fps’de çalışacak olan oyunun tanıtımı bu seneki E3 Konferansında yapılmıştı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE