Hololens Teknolojisi İlk Etapta Oyunlar İçin Geliştirilmeyecek

Microsoft’un sanal gerçeklik (virtual reality) projesi olan Hololens’in (holografik gözlük) ilk etapta oyun endüstrisi için geliştirilmeyeceği açıklandı.

Yukarıdaki açıklama Microsoft’un CEO’su Satya Nadella tarafından yapılırken, teknolojinin ilk olarak geliştiricilere ve şirketlere yönelik olacağını açıkladı. Teknolojinin uzun soluklu bir gelişim süreci olacağından bahseden Nadella, video oyunlar içinde eninde sonunda yer alacağının altını çizdi. Ayrıca, Microsoft’ın sahibi olduğu Minecraft oyununun satın alınma sebeplerinden birinin sanal gerçekliğe uygun bir ortama sahip olması olduğunu dile getirdi. Zamanı geldiğinde sanal gerçekliği oyunda derinlemesine kullanmayı planladıklarını da söyledi.

Henüz Hololens teknolojisini destekl

eyen bir oyunu piyasaya getirmemiş olan Microsoft, bu konu hakkında herhangi bir detay da vermedi. Sadece, E3 2015’de ve sonrasında bazı demo gösterimlerle teknolojinin tanıtımı yapılmıştı.

Sanal gerçeklik teknolojisi konusunda Unity Technologies’le ortak çalışan Microsoft, geleceği biçimlendiren önemli firmalardan biri olacağı sinyalini vermekte. Öte yandan, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’de söz konusu teknolojinin günlük hayatta yerini alacağını düşünenlerden, zaten Facebook’ta Mart 2014’de Oculus VR’yi 2 milyon dolara satın alıp bu sektördeki yatırımlarını hızlandırma kararı almıştı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE