Hololens Teknolojisi İçin Microsoft ve Unity Tech Birleşti

Microsoft ve Unity Technologies, Microsoft’un Hololens teknolojisini geliştirmek için stratejik ortaklık yapma kararı aldılar.

Açıklama, Microsoft’un düzenlediği ‘’Build Conference’’ sırasında yapılırken, Hololens’in Microsoft’un holografik bilgisayarı olduğunu hatırlatalım. 2015’in yaz aylarında çıkması beklenen,  Windows 10 işletim sistemiyle çalışacak bu teknoloji sayesinde yüksek çözünürlüklü, gerçeğe çok yakın bir dünyaya gözlerinizi açacaksınız. Teknolojinin ilk olarak 2015’in Ocak ayında, Microsoft Event kapsamında duyurulduğunu da hatırlatalım.

Teknoloji devlerinin yatırımlarını hızla arttıkları virtual reality (sanal gerçeklik) o kadar geniş ve karmaşık bir geliştirme sürecine sahip ki, firmaları kendi aralarında güçlerini birleştirmeye yönlendiriyor. Unity Technologies’den Steffen Toksvig, yaptığı açıklamada Unity’nin sahip olduğu tecrübeler ışığında Microsoft Hololens projesine önemli katkılarda bulunacakları ve geliştirme sürecini kısaltacaklarını dile getirdi.

‘’2005 yılında kurulan Unity Technologies geliştirdiği oyun motorları sayesinde birçok oyun ve uygulamanın değişik platformlara çıkarılmasını sağlıyor. Ayda toplamda 700.000 geliştirici, yayımcı ve oyun stüdyosuna hizmet veren firma, sunduğu çözümlerle birçok yapımın kullanıcılarla buluşmasını sağlıyor.’’

Yasal gerçekliğe yeni bir teknolojik devrim gözüyle bakılıyor. Haberi yazarken Steven Spielberg’in 2002 yapımı ‘’Minority Report: Azınlık Raporu’’ filmindeki bazı sahneler gözüm önüne geldi. Filmi tekrar izleyin, ne dediğimi anlayacaksınız :).

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE