Heroes of the Storm Şampiyonası Finali, ESPN2’de Canlı Yayında

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm Şampiyonası Finali, ESPN2 üzerinden 26 Nisan 2015, Pazar günü canlı olarak yayımlanacak.

Türkiye saatiyle 27 Nisan 2015, Pazartesi sabaha karşı 04:30’da gerçekleşecek e-spor etkinliğinin, Amerika’da Prime Time’a (Pazar 18:30’a) denk geldiğini hatırlatalım. İlk defa bir e-spor maçının bu zaman dilimine yayımlanacak olması, e-spora olan yoğun ilginin bir sonucu.

Geçen sene, League of Legends’in (LoL) finalleri canlı olarak yayımlanmış ve NBA finallerinden daha çok ilgi görmüştü. Ülkemizde de e-spora olan ilginin son dönemde arttığını gözlemliyoruz. Ön plana çıkan son e-Spor haberlerine göz attığımızda: Türkiye’de Spor Kulüpleri arasında ilk resmi e-Spor takımını kuran Beşiktaş, 2015 Kış sezonu ‘’Türk League of Legends’’ şampiyonu olmuştu. Öte yandan, LoL maçlarının anlatımını ünlü sunucu Kaan Kural tarafından yapılmaya başlanmıştı.

E-Spor’un hala bir meslek olup olamayacağı tartışılırken, Kore’de 2. düzey olimpiyat sporu olarak kabul edildi bile. Kimilerine göre sadece oyun oynamaktan ibaret olan e-Spor, aslında üstün bir zeka gerektiriyor.

Finansal piyasalarda çalışacak bazı trader’lara (para kazanmak için alım-satım işlemi yapan kişi) işe alım mülakatı sırasında, video oyunlarındaki başarısı sorulur. Neden derseniz? Piyasadaki arbitraj fırsatlarını görerek hızlı, anlık ve isabetli kararlar alabilecekleri için.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE