Hearthstone Dünya Şampiyonu, Kaan Çekli Oldu

Hearthstone şampiyonası WESG 2017'yi, Royal Bandits Esports takımından Kaan “Fujitora” Çekli kazandı.

Bilindiği üzere Hearthstone, bir kart oyunu. Stratejiye dayanan bu oyunda rakibinizi taktiksel zekanız ile kartlarınızı kullanarak yenmeniz gerekiyor. Kaan “Fujitora” Çekli de 4-2’lik bir skor ile bunu başararak Dünya Şampiyonu unvanını aldı.

Geçen sene Türkiye’de birinci olan ve bizi yurt dışında temsil etme hakkı kazanan Kaan “Fujitora” Çekli, Royal Bandits Esports bünyesinde katıldığı turnuvada İspanya elemelerini tamamladı ve Çin’de düzenlenen Hearthstone’ın WESG 2017 turnuvasının grup aşamalarına da lider olarak başladı. Bu turnuvada ise yarı finalde ScreaM ile karşı karşıya gelen Fujitora, rakibini 4-2 yenerek finale çıkmaya hak kazandı. Finalde ise Kanadalı rakibi Luker ile karşılaşan Fujitora, yine 4-2’lik bir skor elde ederek, Dünya Şampiyonu olmayı başardı.

Kaan “Fujitora” Çekli bu şampiyonluğunu ise şu sözlerle anlattı: “Herkese merhaba, Ancak şu an yazı yazma fırsatı bulabiliyorum. Son 3 yıldır aklımda tek bir hedef vardı. Yurt dışında şampiyon olmak ve bu hedefimi gerçekleştirmek için çok fazla emek verdim. Birçok defa önemli başarıların ucundan döndüm. Şans yüzüme bir türlü gülmüyordu, defalarca oyunu bırakmak istedim ama hırsıma yenik düştüm, vazgeçemedim. Her seferinde önüme engeller konuldu, ama yılmadım. Sosyal hayatımdan, okulumdan ve hatta sağlığımdan fedakarlık yaptım. Anlayacağınız bu başarı bir günde kazanılmadı. Tek başıma da kazanmadım bunu.”

Fujitora bu sözlerine bir de şunu ekledi: “Çok da uzatmadan… Dünya şampiyonuyum!”. Fujitora’nın bu ödülü kazandığı anı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE