HBO Hacklendi; Game of Thrones 7. Sezonun Tamamı İnternete Düşebilir

HBO Siber Saldırıya maruz kalan Hollywood’daki eğlence firmalarından biri oldu. Şirketin sistemine giren korsanlar, serinin bazı bölümlerini ve senaryo yazılarını hackleyerek daha sonra internete koyacağı konusunda tehdit ettiler.

Elindeki verilerin ufak bir kısmını internete yükleyerek HBO’ya şantaj yapan siber korsanlar, ellerindeki verinin geri kalanını internete yükleyeceklerini belirterek; HBO’yu tehdit ettiler.

Konu ile ilgili açıklamasında bu durumu teyit eden HBO, soruşturmaya hemen başladıklarını belirterek, kanuni yaptırımları hemen devreye sokacaklarının altını çizdi. Ayrıca dataları konusunda oldukça ciddi çalışma yaptıklarını söylerek, en önemli önceliklerinin datalarının korunması olduğunu belirtti.

Hacker’ların elinde şimdilik, HBO’nun 2.5 TB’lık datası olduğunu biliniyor. 4. bölümün bir kısmını internete yükleyerek HBO’yu tehdit eden hacker’lar, eğer istedikleri fidyeyi alamazlarsa sezonun tamamını internete yükleyeceklerini söylediler.

Önümüzdeki günlerde Game of Thrones 7. Sezonun bütün bölümlerini internette görebiliriz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE