Halo 5: Guardians, 27 Ekim 2015’de Piyasaya Çıkıyor

343 Industries’in geliştiricisi, Microsoft’un yayımcısı olduğu bilimkurgu shooter türündeki ‘’Halo 5: Guardians’’ için ‘’Master Chief’’ ve ‘’Spartan Locke’’ isimli iki tane çıkış fragmanı yayımladı.

Videolarda, Xbox One’a özel olarak piyasaya sürülecek ve 60fps olacak oyunun, 27 Ekim 2015’de lansmanının yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Bu iki videoda, aynı hikayenin 2 farklı açıdan ele alındığını Microsoft dile getirirken, Halo 5: Guardians’da ‘’Jameson Locke’’ un gene kontrol edilecek ana karakter olacağı da teyit edildi.

Hatırlarsanız, Mart ortalarında, Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı ve Halo 4 ile Halo 5 arasındaki olayları konu alan 5 bölümlük ‘’Halo: Nightfall’’ isimli dizi piyasaya çıkmıştı. Dizide, oyunun efsane karakterlerinden Lieutenant Commander ‘’Jameson Locke’’ un öyküsüne yer verilmişti.

Halo, ilk olarak Amerikalı oyun stüdyosu ‘’Bungie’’ tarafından 2001 yılında yaratılmış ve 2010’a kadar da tüm geliştirme sürecini gene Bungie yürütmüştü. 2011 yılından itibaren, oyunun tüm hakları Microsoft’un iştiraki ‘’343 Industries’’ e geçmiş bulunuyor, zaten bu yüzden de oyun ilk olarak Xbox konsolları için geliştiriliyor.

Oyunun tanıtımı için yayımlanan bu iki fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

[youtube id=”WCZWQSjEv-o”]

[youtube id=”C3ZH0r2yW9E”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE