Half Life Black Mesa, Erken Erişime Açıldı

Half Life hayranları tarafından geliştirilen oyunun ‘’Black Mesa’’ modunun erken erişime açıldığı duyuruldu.

Half-Life’ın tamamlanmamış ‘’Black Mesa’’ versiyonu, oyunun bir modu olarak 2012 yılında piyasaya çıkmıştı. 2016 yılı içerisinde erken erişimdeki ‘’Black Mesa’’, tam sürüm halinde oyun severlerin ilgisine sunulması beklenirken, oyunun eski ve ücretsiz olan edisyonu için destek verilmeye devam edeceği belirtildi. Öte yandan, ücretsiz edisyona destek sürmesine rağmen hiçbir zaman tamamlanmayacağını da belirtelim.

Şu an için 20$’a satılan ‘’Black Mesa’’nın erken erişim versiyonu yeni bir oyun motoruyla çalışırken, oyunda oluşmuş bug ve hataların güncellemelerle düzeltileceği belirtildi. Bazı teknik sebeplerden ötürü, ‘’Xen’’ in erken erişim edisyonundan çıkarıldığını açıklayan, oyunun mimarlarından Joseph Radak, öte yandan tam sürümünde yer alacağını belirtti.

Hatırlarsanız, erken erişimdeki bazı oyunların fiyatları tam sürümüne geçilince artıyor. Half Life ‘’Black Mesa’’ nın son satış fiyatının da 20$ olacağı bilgisi verilirken, fiyat artışı olmayacağı bilgisi oyun severleri sevindirdi.

İlk olarak 1998 yılında PC’ler için piyasaya çıkan ‘’Half-Life’’ FPS oyun türü için yeni bir dönemi temsil etmektedir. Eleştirmenlerden o dönem tam puan alan oyun, 14 milyon orjinal kopya satmayı başarmıştır (Türkiye’de bu oyunu kaç kişinin orijinal kopyayla oynadığını siz tahmin edin :). Eski FPS’ler Doom ve Quake’den de etkiler taşıyan oyun, sahip olduğu gizemli hava ve çözülmesi gerek bulmacalarıyla çok değişik bir senaryoya sahipti.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE