GTA 5 Türkçe Yama Geliyor

Gta 5 PC

Geçen hafta pc sürümü çıkan GTA 5, tamamen Türkçe oluyor. Çıkması beklenen yamanın %75’i tamamlanmış durumda.

İlk olarak PS3 için yapılan yama, oyunun PC sürümünün çıkmasıyla birlikte PC’ye uyarlandı. Nurullah Aktaş’ın proje yöneticiliğini üstlendiği yamada, Tayfun Kumaş ve Oğuz Gürsel görev aldı. İlk olarak Playstation 3 için yapılan Türkçe yama tamamlandı ve PC’ye uyarlanma süreci başladı. Şu an, uyarlanma sürecinin %75’i bitmiş durumda ve yamanın en kısa sürede çıkması bekleniyor.

Playstation 3 için Eylül 2013’te piyasaya çıkan oyun, 1.5 senelik ara ve 3 ertelemeden sonra bilgisayara çıkmış; bu erteleme süreçlerinde oyun severlerden büyük tepki almıştı. Piyasaya çıkmadan hemen önce oldukça başarılı PR çalışmaları yapan Rockstar Games, gecikmeden ötürü çeşitli hediyeler dağıtarak oyuncuların gönlünü almaya çalıştı ve başarılı oldu.

Lehçe ve Korece dahil olmak üzere, 11 farklı dille piyasaya çıkan GTA 5, bu diller arasında Türkçe’ye yer vermedi. Oyuna Steam üzerinden yapılan yorumlar, şu ana kadar oldukça olumlu yönde ve oyunun bilgisayar versiyonu için Metascore puanı ise 97/100.

Resmi olarak oyuna eklenen 11 dilin arasında Türkçe olmamasından dolayı, gönüllü isimler tarafından yapılan yamanın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yama ile ilgili yeni gelişmeleri ise,  http://www.tayfunkumas.com/?p=222 adresinden takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE