GTA 5 “Server Lost” Hatasının Çözümü

gta 5 helikopter

GTA 5 oyununu ön siparişle alanlar, oyunu 7 Nisan 2015 tarihinden itibaren indirmeye başlamıştı. Ancak, bir çok kullanıcı, “Server Lost” denilen bir hatayla karşılaştı.

Oyunun 60 gb olmasından dolayı, Rockstar Games oyunu çıkış tarihinden bir hafta, satın alanlar için indirmeye açmıştı. Türkiye’deki internet hızlarının düşük olmasından dolayı, bu habere en çok Türk oyuncuları sevinmişti, ancak sürekli çıkan “Server Lost” hatasıyla birlikte bağlantının kopmasından dolayı 5 günde bile oyunu indiremeyen kullanıcılar çoğunluktaydı.

Bu hatanın sebebi aslında RockStar Games/ Grand Theft Auto V klasörünün içinde bulunan x64*.rpf.part dosyasından kaynaklanıyor. Oldukça düşük boyutta olan bu dosyayı kaldırarak, indirmeye devam edebiliyorsunuz. Buna ek olarak eğer Google DNS kullanıyorsanız, oyun inene kadar bu dns’i kaldırmanız bu hatayı çözmenizde fayda sağlayacaktır.

GTA 5, eski nesil konsollara Eylül 2013’te, yeni nesil konsollara ise Kasım 2014’te çıkmıştı. Ocak 2015’te bilgisayarlara çıkması beklenen oyun, Rockstar Games firması tarafından öncelikle Mart ayına, daha sonra da Nisan ayına ertelenmiş ve oyun severleri oldukça kızdırmıştı. 14 Nisan 2015 tarihinde satışa çıkacak olan oyunun, Türkiye’deki satış fiyatı ise 179 TL.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE