GTA 5 PC’yi Steam Üzerinden 300.000 Kişi Online Oynadı

GTA 5, Steam üzerinden 300.000 kişi tarafından aynı anda oynanarak bir ilke imza attı.

Steam’de, en çok oyuncunun online olduğu oyunlara göz attığımızda, birinci sırada 1 milyon kullanıcı sayısıyla ‘’Counter-Strike: Global Offensive’’ yer alıyor. İkinci sırada bulunan ‘’Dota 2’’, 777 bin kişi tarafından oynanırken, yeni çıkan GTA 5, 300 bin online ile 3. sıraya yerleşmeyi başardı.

GTA 5’in, Valve tarafından geliştirilmeyen ve Steam üzerinden en çok online kullanıcı tarafından oynanan oyun olduğunu da belirtelim.

13 Nisan 2015’de, PC sürümüyle oyun severlerin ilgisine sunulan GTA 5’in daha öncesinde, lansmanı 3 kere ertelenmişti. Kaliteli grafikleri ve üstüne koyduğu birçok değişiklikle, ‘’Rockstar Games’’ kendini affettirmeyi başarmış görünüyor. Zaten, gecikmeden ötürü birçok oyun parası da kullanıcılara hediye edilmişti. Lansman sırasında karşılaşılan bazı sorunları da göz ardı edersek, Grand Theft Auto 5’in PC sürümünün kusursuza yakın bir lansman yaptığını söyleyebiliriz.

Şu an içi piyasada PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 platformlarında yer alan oyun için şimdiden Grand Theft Auto 6’nın ne zaman çıkacağı konuşulmaya başlandı bile.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE