GTA 5 PC’de Code 1, Media Player Sorunları ve Çözümleri

Rockstar Games, en sonunda GTA 5’in PC sürümünü 14 Nisan 2015’de saat 03:00 itibarıyla Türk oyun severlerin ilgisine sunmayı başardı.

Öte yandan, kullanıcıların oyun sırasında yaşadıkları problemler ve çözümleri için de bir rehber yayımlandı:

GTA Online’daki Arabalarınızı Kaybetme: GTA Online’nı, PS3 ve Xbox 360’nızdaki hesabınızdan aktarmışsanız ve eğer Aralık 2013’den itibaren oyunu oynamadıysanız, aktarım sırasında daha önce edindiğiniz arabalarınızı kaybediyorsunuz.

Çözüm: Konsoldaki oyununuzu açın, ‘’pause’’ tuşu ile durdurun, Online kısmına gelin ve ‘’Leave GTA Online’’ (GTA Online’dan çık) seçeneğine tıklayın.

Eğer transferi daha önce yapmış ve arabalarınızı kaybetmişseniz, Rockstar’la temasa geçmeniz gerekiyor.

Code 1 (Kod 1) Hatası: Eğer oyun içerisinde yüklemeler ve güncellemeler sırasından “The Rockstar update service is unavailable – code 1” hatası veriyorsa, bunun sebebi ‘’ekran isminizin’’ 0’dan-9’a kadar olan sayılar ve A-Z harfleri (büyük ve küçük dâhil) dışında bir karakter içermesinden kaynaklanıyor.

Çözüm: Rockstar Games konu üzerinde hala çalışmakla beraber şu an için sorunu tavsiye edilen karakterler içeren bir ekran ismiyle çözebilirsiniz.

Windows Media Player Olmaması Hatası: Eğer PC’niz de Windows Media Player yüklü değilse ve “Unable to detect Windows Media Player on your system. Please install Windows Media Player, then retry the installation” hatası alıyorsanız.

Çözüm: Kontrol paneli -> Programlar -> Windows Feature On-> Windows Media Player’ı seçin ve yükleyin

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE