GTA 5 FiveM Modunun Geliştiricisi Karakolluk Oldu

Kullanıcıların kendi yazdıkları modlarla oldukça renklenen GTA 5’de bazı modlar oyuna zarar verecek nitelikler taşıyor.

FiveM Modunun geliştiricisi NTAuthority rumuzlu kullanıcı Reddit üzerinden yaptığı açıklamada, oyunun yayımcısı Take Two tarafından 2 kişinin evine gönderildiğini belirtti. Geliştiricinin şu an yapım aşamasına devam ettiği FiveM Modunun sonlandırılmasını isteyen şahıslar, aksi takdirde avukatları işin içine sokacaklarını söylediler.

Dsogaming oyun sitesi üzerinden yapılan yorumlarda, Take Two’nun FiveM Modun da büyük potansiyel gördüğü ve ticari kaygılardan ötürü bu tarz bir eyleme kalkışıldığı görüşü hâkim.

Ağustos 2015’de çıkan haberlerde, FiveM Modunu kullananların banlanacağı, GTA Online ve multiplayer mod’larda büyük değişikler yaratma potansiyeli olan modun tehlikelerine dikkat çekilmişti. Ek olarak, banlanacak kullancıların Take Two ve Rockstar Games’in diğer oyunlarını da oynayamayacağı belirtilmişti. Eylül 2015’de modun yapım çalışmalarının sonlandırılacağı söylenmiş fakat NTAuthority rumuzlu geliştirici çalışmalarının devam ettiğini dile getirmişti.

Eylül 2013’den itibaren sürümleri piyasaya çıkmaya başlayan GTA 5 şu ana kadar 55 milyonun üzerinde kopya satmayı başardı. Oyunun şu an için PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve PC sürümleri bulunuyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE