GTA 5, Avrupa’da En Çok Satan 3. Oyun Oldu

Grand Theft Auto V'in kutulu versiyonu, Avrupa'da en çok satan oyunlardan biri oldu.

Grand Theft Auto V, günümüzdeki popüler oyunlardan biri ancak bilindiği üzere bu oyun, yeni bir oyun değil. Hatta serinin hayranları uzun zamandır, serinin altıncı oyuncunun çıkmasını istiyor. Geliştirici şirketin de, uzun bir süre boyunca altıncı oyunu çıkarmak istemediğini biliyoruz çünkü hala bu oyunun ekmeğini yemeye devam ediyorlar. GTA 5 ‘in bu başarısı, öylesine bir başarı da değil; çünkü oyun hala en çok oynanan ve en çok satan oyunlardan biri.

Geride bıraktığımız 2017 senesine baktığımızda Avrupa’da en çok satan oyunlarda ilk iki sırada FIFA 18 ve Call of Duty: WWII’yu görüyoruz. Bu oyunlar ise üçüncü sırada, Grand Theft Auto V takip ediyor. Avusturya, Belçika, Danimarka, Almanya, Finlandiya, Fransa, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, İspanya ve Birleşik Krallık’tan oluşan 15 Avrupa ülkesi baz alınarak yapılan araştırmada sadece oyunların kutulu versiyonlarının satış rakamları sayıldı. Oyunların dijital platformdaki başarısı, bu hesaplamalar içinde bulunmuyor.

Geliştirici şirketin düşündüğü gibi; GTA 5 uzun süre daha başarılı olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE