Google’dan Samsung Gear VR’a Rakip Cihaz Geliyor

Google’ın 5 milyon kullanıcıyla buluşturduğu basit sanal gerçeklik gözlüğü Cardboard’un sadece bir başlangıç olduğu düşünülüyor.

Financial Times’da yayımlanan bir rapora göre Google’ın akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışacak ve Samsung Gear VR’a rakip olacak bir cihaz çıkarma hazırlığında olduğu belirtildi. En heyecan veren nokta söz konusu cihazın birçok akıllı telefonda çalışabileceği olurken, daha kaliteli sensör ve lenslere sahip olacağı da açıklandı. Google’ın akıllı telefon donanımına daha az bağımlı olacak bir cihaz geliştirdiği bahsi geçen bir diğer konu. Google’ın Mayıs 2016’da düzenleyeceği I/O Konferansında yeni VR gözlüğünü duyurması beklenirken, piyasaya Eylül 2016 civarında çıkarılması tahmin ediliyor.

Google’ın VR teknolojisini destekleyecek yeni Android işletim sistemi piyasada konuşulan bir başka söylenti olurken, geliştiricilerin VR uygulamalarını direk bu işletim sistemi üzerinde yazmalarına yarayacak.

Geçtiğimiz aylarda Google’ın VR alanında birçok iş ilanı yayımlamasının yukarıda bahsedilenleri teyit ettiği düşünülüyor.

Facebook, Sony, Microsoft, HTC ve Valve şu an için VR teknolojisi konusunda başı çeken firmalar olurken, yakın süre içerisinde sektöre diğer teknoloji devlerinin de ilgi göstermesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE