Google ve Arçelik İşbirliği İle Android’li Akıllı TV’ler

Google’ın geliştirdiği işletim sistemi ‘’Android’’ in Arçelik’in bazı ürünlerinde kullanılmaya başlanacağı duyuruldu.

Arçelik, Beko, Grunding markaları için Arçelik’in tasarlayacağı yeni nesil akıllı televizyonlarda, Google’ın bu amaca yönelik olarak özel geliştirdiği ‘’Android’’ işletim sisteminin kullanılacağı bilgisi paylaşıldı. Bu son teknoloji ürünü olacak TV’lerin yakın dönemde kullanıcıların ilgisine sunulması bekleniyor. Söz konusu işletim sistemi, Arçelik’in tablet bilgisayarlarında ilk olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Google’ın sahibi olduğu ‘’Youtube’’, ‘’Google Play Store’’ ve birçok ‘’Google Uygulamasının’’ olacağı yeni TV’lerle beraber kullanıcıların yeni bir dünyaya adım atacakları belirtildi. Android işletim sistemine uyumlu birçok uygulama sayesinde, oyun oynayabilecek, merak ettiğiniz bilgileri arayabilecek, fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebileceksiniz. ‘’All in One’’ yani ‘’hepsi bir arada’’ olarak tanımlanan bu teknoloji sayesinde, sadece TV olmanın çok daha ötesinde, birçok değişik özellik kullanıcılara sunuluyor.

Konunun uzmanları, oyun konsollarında da uygulama sayısının giderek artmasını beklediklerini söylediler. Hatırlarsanız yakın zaman önce Türkiye İş Bankası mobil banka uygulaması Xbox One’a dâhil edilmişti.

Dünyada 1 milyarın üzerinde cihazın ‘’Android’’ işletim sistemini aktif olarak kullandığını son olarak belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE