Google, Cep Telefonları İçin Teknolojisini Optimize Edecek

Google yaptığı açıklama da, ülkedeki teknolojik altyapısından ötürü düşük hızlı internet bağlantısı olan cep telefonları için, sayfalarının daha hızlı açılmasına yardımcı olacak bir optimizasyon çalışmasına başladığını açıkladı.

Haberin detayına girmeden önce ‘’optimizasyon’’ un ne olduğunu açıklayalım: ‘’Optimizasyon, yani (en uygun en ideal hale getirme) olarak bilinen terim, matematik, mikroekonomi ve bilgisayar dünyasında sık kullanılan bir terimdir.

Google test çalışmalarına ilk olarak Endonezya’da başlayacak, genç kuşağın cep telefonu kullanımının yaygın olduğu ve internet hızının ortalama 2.0 Mbps olduğu bu ülke de, optimizasyon sayesinden sayfaların ne kadar hızlı açılabileceği test edilecek.

Önümüzdeki iki hafta içinde başlayacak testlere sadece cep telefonlarıyla internette dolşanlar katılabilecek, yani tablet ve PC’ler dahil edilmeyecek. Web sayfaları arasında oluşturulan bir kodlama sayesinde, normalden %80 daha az ‘’byte’’ ile yüklenecek sitelerin sayfaları daha hızlı açılacak.

Google açısından web sayfalarının hızlı açılması, kullanıcıların reklamları görmeleri ve tıklamaları için büyük önem teşkil ediyor. Öte yandan, Endonezya’da istenen başarı yakalanırsa, aynı teknolojiyi diğer gelişmekte olan ülkelerde de uygulamaya geçirecekler.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE