Global Game Jam İstanbul, Bug’da 29 Ocak’ta Başlıyor

Dünyanın her yerindeki geliştiricileri ve video oyun tutkunlarını bir araya toplayan uluslararası organizasyon Global Game Jam 2016’ya Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı ‘’Bug’’ ev sahipliği yapıyor.

Öğrenciler, profesyoneller, amatörler olmak üzere birçok kesimden video oyun âşıklarını bir araya getiren etkinlikte, 48 saat içerisinden sıfırdan video oyunlar geliştirilecek ve tüm dünya ile paylaşılacak. 150 kişilik bir ekibin katılacağı bu organizasyona Riot Games ve Netmarble Türkiye sponsor olurken, Logitech ve MSI firmaları da destek veriyorlar.

GGJ Istanbul @ Bug’ın çerçevesi bununla da sınırlı kalmıyor. 19 Ocak 2016’da Bahçeşehir Üniversitesi ve ünlü video oyun geliştiricisi Crytek, Türkiye’deki ilk sanal gerçeklik merkezi olan VR First’ü hayata geçirmişti. Söz konusu merkez GGJ etkinliği süresince aktif olurken, VR oyun geliştirmeye de olanak sağlayacak.

2008 senesinde hayata geçirilen Global Gam Jam’e olan ilgi her geçen yıl artmaya devam ediyor. 2015’de 78 ülkeden 500 farklı noktada hayata geçirilen GGJ’de katılımcı sayısı 28.800 olmuştu.

Bug Laboratuvarının kurucu direktörü olan Yard. Doç. Dr. Güven Çatak, organizasyon konusunda duyduğu heyecanı Turkgamer ekibiyle paylaşırken, GGJ Istanbul @ Bug basın bülteninde yer alan ‘’Bu sefer oynama değil geliştirme zamanı!’’ sloganıyla haberimizi sonlandırıyoruz.

global-game-jam-istanbul

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE