Global Game Jam 2016’da Uykusuz Geceler Başlıyor

Tüm dünyanın aynı anda oyun geliştirdiği bir etkinlik olan Global Game Jam 2016’ya sayılı günler kaldı.

Bu sene 29 – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan organizasyonda 48 saat boyunca uyumadan kendi oyununuzu geliştireceksiniz. Öğrencilerden, profesyonellere kadar herkesin katılımına açık olan etkinlikte, daha önce beraber çalışmamış ama oyun yapma aşkıyla yanan insanlar gruplar halinde çalışacaklar. Herhangi bir projede kendinizi bulacağınız GGJ’de çalışmanızı tamamlayıp tüm dünyaya sunacaksınız.

İstanbul’daki Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuarı BUG’ın da ev sahiplerinden biri olacağı bu oyun geliştirme maratonunun son başvuru tarihi 10 Ocak 2016 olurken, sonuçlar 15 Ocak 2016’da açıklanacak.

2008 senesinde Indie Game Jam, Ludum Dare ve Nordic Game Jam gibi organizasyonlardan ilham alınarak hayata geçirilen Global Game Jam, 2009 – 2012 tarihleri arasında IGDA (International Game Developer’s Association) tarafından tertip edilmişti. 2013’den itibaren ise Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş statüsüne geçip kendi etkinliklerini yönetmeye başlamıştır. Geçen sene etkinlik, 78 ülkenin 500’ün üzerinde farklı noktasında düzenlenmiş ve 28.800 katılımcı sayısına ulaşmıştı.

Global Game Jam’in bir yarışma olmadığını, amacının tecrübe ve fikir alışverişinin oyun projelerine aktarılması olduğunu son olarak hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE