Girişimcilere Sanayici Antrenörler Geliyor

İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve İTÜ Arı Teknokent, Türk girişimcileri desteklemek için işbirliği yapma kararı aldılar.

Söz konusu işbirliğinin İTÜ Çekirdek Girişimcilik ekosistemi olan ‘’Kuluçka Merkezi’’ çatısı altında gerçekleşirken, ayrıca 14 Kasım 2015’de düzenlenecek olan ‘’BigBang’’ finalistlerine ‘’İSO Geleceğin Sanayicisi Ödülü’’ verileceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, işbirliği kapsamında genç girişimcilere 500 Bin TL para yardımının yanı sıra ‘’Sanayici Antrenör’’ desteği verileceğini söyledi. Özel sektör ile üniversitenin bu işbirliğinin büyük bir örnek olduğunu açıklayan İTÜ rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İTÜ Teknokent’in AR-GE çalışması yürüten 200’den fazla firma ve 6.500’e yakın kişinin çalıştığı bir teknoloji merkezi olduğunu belirtelim.

İSO’nun İTÜ ile yürüteceği ortak çalışma kapsamında, girişimcilere yol gösterileceği ve tecrübeli sanayicilerin tecrübelerini aktaracağı açıklaması yapıldı. İnovasyon temelli projelerin hayata geçirilmesi ana hedef olurken, küresel yeteneklerin dünya ile rekabet edecek ürünler ortaya koymasının ülkenin geleceği açısından önemi vurgulandı. Kişi başına düşen patent başvurusunun Japonya, Almanya ve Güney Kore’den 30 kat düşük olan Türkiye için bu tarz bir projeyi desteklemek milli bir görev olarak nitelendirildi.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE