Girişimcilere 1 Milyar TL’lik Fon Geliyor

Girişimcilere kaynak sağlayacak 1 milyar TL büyüklüğündeki 2 fon için çalışmalar tamamlandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamada 2 yeni üst fonun kurulacağı bilgisi paylaşılırken, özellikle teknoloji alanındaki girişimlere destek verileceği belirtildi. Fonların hayata geçebilmesi için son çalışmalar tamamlanırken, bu sene içerisinde faaliyete geçecekleri açıklandı.

Günümüzde girişimcilerin en büyük sıkıntısının projelerine finansman kaynağı bulmak olduğunu belirten Şimşek, bu noktada önemli bir reformu devreye soktuklarını belirtti. Bankalar tarafından yüksek risk grubunda değerlendirilen girişim projeleri için kredi bulmak oldukça zor olurken, girişim sermayesi fonlarının desteklenmesi için yeni bir düzenleme de yapılmış durumda.

2014’den itibaren çalışmalar devam ederken Mayıs ayında tanıtımı yapılacak Avrupa Yatırım Fonu’nun kurduğu ‘’Türkiye Büyüme ve İnovasyon Fonu’’ ile KOBİ AŞ’nin kurduğu ‘’Türkiye Yatırım Fonu’’  üst 2 fon olarak görev yapacak.

Söz konusu fonlar girişim firmalarının sermaye yapılarını güçlendirmelerine katkıda bulunurken, herhangi bir borç veya faiz ödemesinin olmayacağına da dikkat çekildi.

Girişimciliğin ülkemizde gelişmesi için olumlu adımlar gelmeye devam ederken, dünyayla rekabet edecek teknoloji ürünlerinin geliştirilmesi temel hedef olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE